اندازه فونت : +
عزاداری
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مطرح کرد؛

برگزاری ۶۰ برنامه ویژه اربعین حسینی در آذربایجان غربی/ وحدت میان مسلمانان پیام اربعین حسینی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری ۶۰ عنوان برنامه ویژه اربعین حسینی در سطح این استان خبر داد و گفت: پیام اصلی اربعین حسنی وحدت میان مسلمان است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد داداش زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه اربعین حسینی به‌عنوان بزرگترین اجتماع سیاسی، عبادی جهان تشیع است، اظهار داشت: ۶۰ عنوان برنامه توسط هیئت های عزاداری در سرتاسر استان برگزار خواهد شد.

وی، افزود: در ارومیه دستجات عزاداری با تجمع در میدان ولایت فقیه به عزاداری خواهند پرداخت و همزمان در دیگر شهرستان ها نیز هیات مذهبی به عزاداری خیابانی می پردازند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، خاطرنشان ئکرد: برگزاری عزاداری خیابانی در روز اربعین در تمامی شهرها، عزاداری مراسم شب اربعین در مساجد، اعزام روحانی به مناطق مختلف، برپایی ایستگاه های صلواتی، برگزاری مراسم تعزیه خوانی و شبیه خوانی و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری اهم این برنامه ها را شامل می‌شود

وی، در ادامه با تاکید بر اینکه هرچه این مراسم باشکوه‌تر برگزار شود، تجلی اقتدار شیعه در جهان نمود بیشتری به خود خواهد گرفت افزود: یکی از پیام‌های مهم اربعین، ایجاد همدلی و هم‌ گرایی و وحدت میان آزادی‌خواهان و مسلمانان جهان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، به حضور حداکثری مردم و عاشقان حضرت سیدالشهدا (ع) در مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: حضور گسترده ی مسلمانان در این مراسم بزرگ در حقیقت معرفی و تبلیغ قیام نهضت حسینی (ع) برای جوامع بین‌المللی است.

وی تاکید کرد: علاوه بر شهرستان های شیعه نشین شهرستان های سنی مذهب نیز در مساجد خود به عزاداری اربعین حسینی خواهند پرداخت.

انتهای پیام/