اندازه فونت : +
ارز

جعفر صادق اسکندری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه ۱۴ نفر اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز دولتی در استان شناسایی شدند، اظهار داشت: از این تعداد ۱۲ مورد بررسی نهایی و برای آن ها پرونده تخلف ارزی تشکیل شد.

وی، تصریح کرد: برابر لیست های ارسالی از بانک های استان در خصوص دریافت کنندگان ارز، کارشناسان معاونت نظارت و بازرسی بررسی های لازمه را برابر قانون به عمل آورده و تاکنون ۱۲ مورد پرونده با عنوان تخلف عدم اجرای تعهدات در قبال دریافت ارز تکمیل و جهت صدور حکم و رسیدگی نهایی پرونده ها به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، ادامه داد: در مجموع تخلف ۱۲ شرکت دریافت کننده ارز دولتی، عمده تخلف واحدهای مذکور عدم اجرای تعهدات وارکنندگان در قبال ارز و خدمات دولتی و گرانفروشی به ارزش تقریبی بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان بوده است.

وی، افزود: افزایش نظارت ها، تشکیل کمیته ویژه مبارزه با قاچاق و احتکار کالا از جمله گام های اساسی در برخورد با سودجویان، محتکران و تنظیم بازار کالاهای اساسی در این برهه از زمان خواهد بود.

اسکندری، تاکید کرد: در شرایط کنونی بازرسان و کارشناسان و ادارات زیربط مبارزه با قاچاق و احتکار کالا و ارز بدون هیچگونه اغماض و چشم پوشی و با تمام توان اقدامات و برخوردهای قانونی را اعمال کنند.

وی، در پایان خاطرنشان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و احتکار به صورت شبانه روزی با شماره تلفن ۱۲۴ نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان ها و استان تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط