اندازه فونت : +

رضا مسافر در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، در خصوص امدادرسانی های انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به مناطق سیل زده، گفت: به دلیل بارش ها باران در روز گذشته ارومیه، پیرانشهر و خوی در معرض سیل قرار گرفتند که ۴ تیم متشکل از ۱۵ پرسنل و ۷ امدادگر در طول روز به حالت آماده باش قرار داشتند.

وی، افزود: ۶ روستای ارومیه در مناطق سیلوانا طی سیل آسیب دیده و راه برخی از روستاها آسیب دید، که در اسرع وقت با همکاری مدیریت بحران استان بازگشایی خواهد شدهمچنین یک باب منزل مسکونی در روستای لورزینا دچار آبگرفتگی شده بود که با همکاری نیروهای ارسالی با ۲ دستگاه پمپ آب تخلیه شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، اظهارداشت: در سطح ارومیه و مناطق سیل زده ۳ تیم متشکل از ۳ نفر نیروی پرسنل و ۱۴ نفر امدادگر امداد رسانی کرده و ۳ باب محل نگهداری احشام با آسیب جزئی روبه رو شده بود.

* ۹ خانوار نیازمند اقلام زیستی و خوارکی

وی، بابیان اینکه پل گلستانه و هاشم آباد سیلوانا تخریب شده و سریعا نسبت به مرمت اقدام خواهد شد، گفت: همچنین ۳ روستای کهنه لاهیجان، بیگوس و گرد شیطان پیرانشهر نیز مورد سیل زدگی قرار گرفته که با حضور ۵ تیم، ۳ دستگاه خودرو امدادی، ۱دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خاور نسبت به امدادرسانی اقدام شد.

مسافر، تاکید کرد: ارزیابی از روستاهای سیل زده انجام شده و ۲۲ منزل مسکونی در کهنه لاهیجان پیرانشهر تخلیه شده و در اسرع وقت نسبت به توزیع اقلام در بین  ۹ خانوار نیازمند خوراکی و اقلام زیستی این روستا اقدام خواهد شد.

وی، با بیان اینکه ۱ تیم نیز در روستاهای خوی حاضر شدند ادامه داد: ارزیابی از روستاها انجام شده و فقط معابر این روستا ها مورد  آبگرفتگی قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط