اندازه فونت : +

کامیار داهیم در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه این واکسیناسیون تا ۳۰ روز کاری ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: يكی از راه های كنترل بيماری فوق العاده مسری و مهلک تب برفكي، علاوه بر لزوم رعايت مقررات بهداشتی، قرنطينه‌ای، واكسيناسيون مرتب و دوره ای جمعيت گاو، گوساله، گاوميش حساس استان است.

وی، افزود: در اين راستا اجرای فاز دوم مايه كوبی دام های سنگین اعم از گاو، گوساله، گاوميش را بر عليه بيماری تب برفكی به مدت ۳۰ روز کاری در سطح استان از ۱۴ مهرماه با مشارکت بخش غير دولتی آغاز کرده ایم.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی، ادامه داد:  پیش بینی می شود نزدیک به  ۳۰۰ هزار راس دام در ۳ هزار و ۶۰۰ واحد اپیدمیولوژیک در مدت یک ماه با همکاری تعداد ۸۶ مرکز مایه کوبی بخش خصوصی و نظارت تعداد ۲۷ اکیپ نظارتی بخش دولتی در این فاز واکسینه و ایمن سازی شوند.

وی، از دامداران خواست برای حفظ سلامت دام‌های خود و جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام، همکاری و تعامل لازم را با اکیپ‌های دامپزشکی برای انجام عملیات مایه‌کوبی و سایر خدمات دامپزشکی داشته باشند.

داهیم، عنوان کرد: دامداران جهت اطمینان از پوشش حداکثری این واکسیناسیون از خرید و فروش و جابجایی دام‌ها در مدت زمان اجرای طرح خودداری کنند.

انتهای پیام/