∴ جمهوری اسلامی ایران به دنبال استفاده صلح آمیز از دستاوردهای هسته‌ای است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال استفاده صلح آمیز از دستاوردهای هسته‌ای است و به هیچ وجه نمی‌توانند با استفاده از این اهرم وجهه کشورمان را تخریب کنند.

به گزارش اروم نیوز، علی مصطفوی در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال استفاده صلح آمیز از دستاوردهای هسته‌ای است و به هیچ وجه نمی‌توانند با استفاده از این اهرم وجهه کشورمان را تخریب کنند.

وی، با بیان این که دو شکل در استفاده از انرژی هسته‌ای برای همگان متصور است، افزود: برخی از کشورها به دنبال سوء استفاده از این انرژی هستند در حالی که وجه دیگر صنعت هسته‌ای وجه توسعه‌ای آن است که ارتباط مستقیم با توسعه پایدار دارد و امروز کشوری نیست که به دنبال توسعه پایدار نباشد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، گفت: انرژی صلح آمیز هسته‌ای کشورمان را به توسعه نزدیک‌تر می‌کند و در حالی که سبب بقای محیط زیست می‌شود در نوع خود سبب می‌شود که انسان‌ها در بلند مدت قادر باشند با قیمت ارزان از این انرژی در زمینه‌های مختلف همانند پزشکی، کشاورزی، تولید برق و دیگر زمینه‌های متفاوت استفاده کنند.

وی، با اشاره به برجام و اهمیت آن در مورد انرژی هسته‌ای یادآور شد: در قضیه برجام نیز مسئولان به دنبال نهادینه کردن دانش هسته‌ای و به رسمیت شناخته شدن حق ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای در سطح جهان بودند.

مصطفوی تصریح کرد: با این که دولت آمریکا از برجام خارج شد ولی این موضوع نیز به نوبه خود به نفع کشورمان بود چرا که توانست چهره منحوس آمریکا را بهتر از پیش به همگان نشان دهد

وی، با اشاره به تشابه جنگ تحمیلی با جریان مذاکرات هسته‌ای، ابراز کرد: در جریان مذاکرات هسته‌ای همانند دوران جنگ تحمیلی در یک سمت کشورهای قدرتمند قرار داشتند و در سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران بود که با تکیه بر قدرت مردم و هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری توانست از حق خود و از حقوق مردم خود دفاع کند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای، عنوان کرد: افتخار می‌کنیم که جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا به ویژه شهدای صنعت هسته‌ای و تلاش‌های دانشمندان عضو باشگاه هسته‌ای دنیاست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=299274

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات