اندازه فونت : +
ارز قاچاق
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس:

دولت برنامه‌ای برای جنگ اقتصادی ندارد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برنامه‌ای برای جنگ اقتصادی ندارد. یک سال فرصت ما برای جنگ اقتصادی از بین رفت و دولت در این زمینه ورود نکرده است.

به گزارش اروم‌نیوز، امیر خجسته با اشاره به وضعیت دلار اظهار داشت: در نشست غیرعلنی روز پنج‌شنبه از نوبخت سؤال کردم که چه‌زمانی حباب دلار و ارز شکسته می‌شود، وعده ترکیدن این حباب را از مدت‌ها قبل داده‌اند و مردم منتظر آن هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم می‌خواهند دولت برای مدیریت بازار ،برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشد، چرا که آمریکایی‌ها از یک سال گذشته ستاد جنگ اقتصادی علیه ایران را تشکیل داده‌اند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم با انتقاد از عملکرد دولت، گفت: دولت برای تشکیل ستاد جنگ اقتصادی برنامه‌ریزی نکرده است، آنها باید با مردم به‌صراحت صحبت کنند، هرج‌ومرج در بازار مردم را بدبخت کرده است.

یک سال فرصت جنگ اقتصادی را از دست داده‌ایم

وی تأکید کرد: تلاطم در بازار دلار، احتکارها و نبود اجناس در بازار مردم را تحت فشار گذاشته است، باید مشخص شود چه‌کسانی در این زمینه دست دارند، از سوی دیگر دولت باید با اعلام برنامه بگوید چه پیش‌بینی‌ای برای تأمین کالاها در آینده دارد.

خجسته با تأکید بر اینکه مجلس منتظر برنامه سه‌گانه از سوی دولت است، اظهار داشت: دولت یا باید اعلام کند از عهده مدیریت فضای اقتصادی برمی‌آید یا بگوید نمی‌تواند، تا دیر نشده است و فرصت از بین نرفته است کنار برود، یک سال فرصت ما برای جنگ اقتصادی از بین رفت و دولت در این زمینه ورود نکرده است.

بسته حمایتی مُسکّن است

این نماینده مجلس به خانه ملت گفت: دولت یا عمل نکرده است یا باید گزارشی از عملکرد خود ارائه دهد، اینکه می‌خواهند بسته حمایتی بیاورند، را مسکّن موقت می‌دانم، پذیرفته نیست ۶۰۰هزار بسته به اقشار آسیب‌پذیر داده شود.

دولت چگونه نرخ دلار را کاهش داده است؟

وی تأکید کرد: روش ارائه بسته حمایتی برای دوران گذشته است، به‌نظر می‌رسد دولت متوجه نیست که در میانه جنگ اقتصادی هستیم، نظام در خطر است و دولت برنامه‌ای برای مدیریت اقتصادی ندارد، دلار را با حرف و تبلیغات پایین آورده‌اند و می‌گویند ۱۰ هزار تومان است در حالی که در بازار دلار ۱۴ هزار و ۱۵ هزار تومان است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت یا تیمی از آنها اجازه کاهش قیمت‌ها را نمی‌دهند، بیان داشت: برای مدیریت دلار برنامه‌ای ندارند، آنها با حرف قیمت‌ها را کاهش داده‌اند و مردم تحت فشار هستند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=299204