اندازه فونت : +
معدن
قائم مقام امور معادن و صنایع معدنی صمت آذربایجان غربی:

فعالیت ۵۰ درصد از معادن آذربایجان غربی/ رونق تولید معادن با بهبود وضعیت اقتصادی کشور میسر است

قائم مقام رئیس در امور معادن و صنایع معدنی صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از فعالیت ۵۰ درصد واحد های معدنی استان خبر داد و گفت: رونق تولید معادن به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی کشورمیسر است.

پریسا عابدپور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، در خصوص تعرفه های گمرکی و عوارض صادرات سنگ و مواد معدنی، گفت: عمدتا مراتب از سوی اتاق بازرگانی صنعت، معدن و کشاورزی پیگیری می شود که با ایجاد تعامل با گمرک و کشور های همسایه رایزنی های لازم در اینخصوص جهت بهره مندی حداکثری معدنکاران انجام شده است.

وی، با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت از انجام حمایت های لازم در حد قوانین و مقررات دریغ نخواهد کرد، افزود: در راستای ایجاد ارزش افزوده مواد معدنی یکی از سیاست های اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تشویق و ترغیب بهره برداران در جهت ایجاد واحدهای فرآوری برسرمعادن است.

قائم مقام رئیس در امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، ابراز کرد: در این راستا با ایجاد تعامل با اداره کل منابع طبیعی اجرای ماده ۹۰ آئین نامه اجرایی قانون معادن تبیین و موضوع با استقبال بهره برداران روبه رو شده است.

وی، تصریح کرد: احداث واحد های فرآوری از سیاست های کلی این سازمان بوده که در این راستا از طریق سامانه کارا و با همکاری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران همچنین صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی تسهیلات مورد نیاز جهت احیای معادن و خرید ماشین آلات و احداث واحد های فرآوری در نظر گرفته شده است.

عابدپور، تاکید کرد: در حال حاضرقریب به ۲۷ مورد در مرحله تایید و ارائه تسیلات جهت احداث واحد های سنگبری و فرآوری طلا و ایجاد واحد کنسانتره آهن است.

وی، ادامه داد: در حال حاضر تعداد معادن دارای پروانه بره برداری ۴۶۳ فقره است که ۲۳۵ واحد فعال بوده که با این حال ۵۰ درصد معادن استان فعال هستند.

قائم مقام رئیس در امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه بهره برداری از واحد های معدنی در ۴ سال اخیر روند ثابتی داشته است، گفت: بدون شک باتوجه به ثبت یک هزارو ۷۹ محدوده اکتشافی یقینا این روند روبه رشد خواهد بود.

وی، اظهارداشت: معادن به عنوان زنجیره اول بسیاری از صنایع فرآوری ـ تبدیلی تاثیرپذیری بالایی از شرایط کلی اقتصاد کشور دارد که باتوجه به شرایط اقتصادی در فعالیت های عمرانی، معادن نیز متاثر از رکود کلی می شوند.

عابدپور، ادامه داد: با بهبود شرایط اقتصادی کشور بدون شک معادن نیز از این شرایط متاثر خواهندبود و رونق را شاهد می شویم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=298849