اندازه فونت : +
بازار ارومیه

جعفرصادق اسکندری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم وجود ندارد، گفت: هیچ کمبودی در تامین ۲۲ قلم کالای اساسی مردم وجود ندارد چراکه کالاهای موجود در انبارهای استانی و کشوری قادر به تامین مایحتاج مورد نیاز مردم هستند.

وی، درخصوص کمبود روغن نباتی در بازار در چند روز اخیر، ابراز کرد: دلیل کمبود این ماده غذایی در بازار به دلیل ایجاد مشکلاتی در بحث حمل و نقل بوده و از امروز طبق برنامه ۷۰۰ تن روغن نباتی مورد نیاز بازار بارگیری شده و از فردا در تمامی فروشگاه ها توزیع می شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه مردم تقاضایی مازاد بر نیاز خود از بازار دارند، گفت: خرید بیش از حد مردم برایمان تعجب آور بوده و بی دلیل است چراکه این عمل مردم باعث خروج بازار از حالت عادی و مقدم شدن تقاضا بر عرضه شده و باعث ایجاد آشفتگی می شود.

وی، تصریح کرد: گمرکات و مبادی گمرک با همکاری لازم در راستای ترخیص کالا کوشیده و تقریبا هیچ کالایی در گمرکات انبار نشده، اما متاسفانه واحد های تولیدی پس از خروج کالا از مبادی گمرکی نسبت به احتکار مواد اقدام می کنند.

اسکندری، در خصوص انتظارت خود از مردم، گفت: مردم نگران نبوده و با صبر و شکیبایی همچون همیشه در صحنه باشند و با صبر بیشتر در شرایط فعلی ایستادگی کنند چرا که با بهبود شرایط حمل و نقل گرانی ها نیز کاهش می یابندو این گرانی ها موقتی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=297911