اندازه فونت : +
اصلانی
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی خبر داد:

کشف بیش از ۴۰۰۰ میلیارد ریال کالای احتکار شده در آذربایجان غربی

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری ۱۷۷ پرونده در حوزه اقتصادی تشکیل شد که ارزش ریالی آن‌ ها ۴ هزار میلیارد ریال بود و در این راستا شاهد احتکار انواع مواد غذایی، روغن نباتی و پوشاک در انبارها بودیم.

به گزارش اروم نیوز، سردار ناصر اصلانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت فرا رسیدن هفته ناجا برگزار شد، اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۱۱ هزار و ۵۲۴ نفر در قالب ۳۶ باند مواد مخدر دستگیر شده اند که ۲۶۰ قاچاقچی حرفه ای در میان این افراد بوده است.

وی با اشاره به این که بیش از ۱ هزار و ۹۰۰ توزیع کننده مواد مخدر نیز دستگیر شدند، افزود: بیش از ۹ هزار و ۳۰۰ معتاد متجاهر نیز با مشارکت بهزیستی و بهداشت و درمان استان جمع آوری شده اند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به کشف بیش از ۷ تن و ۵۶۲ کیلوگرم انواع کشفیات مواد مخدر در ۶ ماهه نخست امسال در استان و کاهش ۳۰ درصدی این کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل، ابراز کرد: این در حالی است که  کشف مواد مخدر سنتی با ۱ تن و ۸۶۰ کیلوگرم ۲۰ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

سردار اصلانی در ادامه تصریح کرد: بیش از ۲۰ عملیات در نیمه اول سال ۹۷ در جلوگیری از ماده مخدر شیشه و روانگردان ها اجرایی شد که ۴۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

وی با اشاره به ارزش ۵ میلیارد و ۵۶۶ میلیون تومانی اموال مکشوفه از قاچاقچیان که شناسایی و توقیف شده، تاکید کرد: بیش از یک هزار و ۲۲۵ نفر قاچاقچی در ارتباط با کالای قاچاق توسط آگاهی دستگیر که ۱ درصد افزایش دستگیری دارد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در ادامه افزود: ۵۱۷ دستگاه خودروی سبک و سنگین متعلق به قاچاقچیان توقیف شده که همراه با مجموعه کالای مکشوفه دارای ۷۵۲ میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۸۰۰ ریال ارزش ریالی داشته و ۲۰ درصد افزایش مجموع کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد.

۷ درصد کاهش تصادفات فوتی در آذربایجان غربی

سردار اصلانی با اشاره به آمار تصادفات منجر به فوت اضافه کرد: تصادفات فوتی با ۷ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷۶ نفر بوده است.

وی ادامه داد: تصادفات جرحی نیز با آمار ۸ هزار و ۴۰۲ نفری ۵ درصد افزایش داشته است. تصادفات منجر به خسارت نیز با ۵ درصد افزایش مواجه بوده و در این زمینه بیش از ۱ میلیون و ۱۳۲ هزار راننده متخلف جریمه و با آنان برخورد شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی بیان کرد: امسال ۶۳ هزار و ۱۹۱ نفر گواهینامه در آذربایجان غربی صادر شده است و نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش صدور گواهینامه در آذربایجان غربی وجود دارد.

وی گفت: ۱۱ هزار و ۹۸۲ فقره پرونده‌ای که امکان اصلاح و سازش وجود داشت به مراکز مشاوره پلیس ارسال شد و بیش از ۸۲ درصد منجر به صلح و سازش شد و اختلافات خانوادگی و اختلافات ملکی بیشترین نوع این پرونده‌ها بودند که در مراکز مشاوره پلیس رسیدگی شدند

اصلانی افزود: دستگیری در حوزه اراذل و اوباش ۳۱ نفر بوده و ۶۰ درصد کاهش نسبت به سال گذشته داشته است و ۲۳۸ نفر مزاحمین خیابانی دستگیر شدند و افزایش ۱۳ درصد داشته  و پلمپ صنوف ۱۰ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی تصریح کرد: در حوزه پلیس فتا نیز امروز تخلفات در فضای مجازی در حال افزایش است  و در این ارتباط آموزش همگانی و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف برگزار شد و هزار و ۶۴۷ فقره جرم در این حوزه اتفاق افتاده که مردم گزارش کردند و نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۳۲ درصد افزایش وجود دارد که ۷۰ درصد آن‌ها کشف و هزار و ۴۶ نفر مجرم فضای مجازی در آذربایجان غربی دستگیر شدند که افزایش ۱۹ درصدی نسبت به سال گذشته دارد.

وی بیان کرد: امسال ۲۰ درصد افزایش سرقت نسبت به سال گذشته وجود دارد و بیشترین آن‌ها معتادین بودند و بالای ۸۰ درصد معتادین در سرقت‌های خورد دست دارند و قیمت هروئین و شیشه نسبت به سال گذشته افزایش دارد و یکی از دلایل افزایش سرقت توسط آن‌ها است و بیکاری نیز یکی از دلایل افزایش سرقت است که ۷۲ درصد سارقان را تشکیل می‌دهند و ۶۱ درصد از سارقین نیز تکرار جرم دارند و در بحث بیکاری مشکل وجود دارد و روز به روز این مشکل اساسی‌تر می‌شود.

اصلانی افزود: احتکار کالاها در آذربایجان غربی در حوزه لوازم خانگی و اقلام مورد نیاز مردم بود که ۱۷۷ پرونده در حوزه جرایم اقتصادی وجود داشت و ارزش ریالی آن ها ۴ هزار میلیارد ریال بود و شاهد احتکار روغن نباتی و پوشاک در انبار بودیم که آن ها نیز کشف و تعیین تکلیف شدند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط