اندازه فونت : +
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی؛

جرائم تسهیلات کشاورزان خسارت دیده بخشیده شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، بر اجرای طرح تمدید مانده بدهی و بخشش جرائم تسهیلات کشاورزان و باغداران مناطق خسارت دیده استان تاکید کرد.

اسمعیل کریم زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: بر اساس بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه و مصوب هیات دولت  مقرر گردیده بدهی سر رسیده کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه در سال زراعی ۹۷-۹۶ ، بمدت سه سال امهال و سود و جرایم ناشی از آن به حساب دولت منظور شود و آیین نامه اجرایی آن توسط ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور به بانک مرکزی  و متعاقب آن دستورالعمل اجرایی  به بانک مرکزی و مدیران عامل کلیه بانکها ابلاغ گردیده است.

کریم زاده افزود: کمیته‌های شهرستانی به منظور بررسی درخواست‌ها و اعلام نظر کارشناسی از طریق برگزاری کارگروههای تخصصی برای اجرای طرح تمدید مانده بدهی تسهیلات کشاورزان و باغداران مناطق خسارت دیده از خشکسالی اقدامات لازم را هر چه سریعتر انجام دهند.

وی تاکید کرد: از مدیران عامل بانکهای استان تقاضا داریم ، ترتیبی اتخاذ کنند تا با توجه به محدودیت زمانی به قرار اطلاع ۱۳۹۷٫۰۹٫۳۰و مراجعات مکرر کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی به شهرستانها و مرکز استان جهت تعیین تکلیف بدهی های معوق بانکی ، اقدامات عاجل در جهت تسریع در اجرای این مصوبه قانونی بعمل اورند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: از دی ماه سال ۱۳۹۵ تا پایان سال ۱۳۹۶ ، تعداد ۱۷ هزار پرونده بدهکاران بانکی از محل بند ۲ تبصره ۳۵ سال ۱۳۹۵ و تنفیذ آن در سال ۱۳۹۶ در قالب بند (و) تبصره (۱۶) که اصل بدهی آنان زیر هزار  میلیون ریال بوده است، تعیین تکلیف گردیده وبا پرداخت اصل بدهی با بانک کشاورزی تسویه حساب نموده اند. و در صورتیکه از این محل بقیه اعتبار مورد نیاز توسط دولت تأمین گردد می توان نسبت به تسویه بدهی تعداد زیادی ازکشاورزان بدهکاران به سیستم بانکی اقدام کرد.

انتهای پیام/