اندازه فونت : +

به گزارش اروم‌نیوز، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی روز پنجشنبه و به منظور تغییر امام جمعه شهرستان، سفری به ماکو داشت.

طی این سفر و در قالب برگزاری جلسه شورای اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین هاشمی به عنوان امام جمعه جدید ماکو منصوب و از زحمات حجت الاسلام رنجبری تقدیر به عمل آمد.

این بخش از گزارش، اصل ماجرا و کلیاتی از جلسه شورای اداری با حضور بالاترین مقام حاکمیتی در استان بود.

اما آنچه در این سفر بیش از هر چیز به چشم می‌خورد و متاسفانه همانند گذشته از دیدگان رسانه‌های محلی ماکو پنهان ماند، نحوه برخورد مسئولان به خصوص دولتمردان با حجت الاسلام و المسلمین قریشی و هیات همراه است.

برخلاف عرف معمول و هماهنگی های قبلی با فرماندار ماکو به منظور آمادگی برای میزبانی از نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، ناهماهنگی‌ها و البته کم رغبتی فرماندار و دولتی‌ها برای این میزبانی از همان ابتدا به چشم می‌خورد.

* استقبال در خروجی!

طبق روال عادی در مناطق مختلف، مسئولان ارشد شهرستان برای استقبال از میهمانان خود در ورودی شهرها حاضر می‌شوند تا نسبت به همراهی و هدایت آن‌ها در مسیر اقدام کنند.

اما در کمال تعجب، فرماندار ماکو که به تنهایی و بدون همراهی سایر مدیران فرهنگی و سیاسی شهرستان برای استقبال از نماینده ولی فقیه و هیات همراه حضور یافته بود، در قسمت خروجی شهر و به تعبیر بهتر در مسیر بازگشت از شهرستان منتظر میهمانان خود بود!

این استقبال حداقل می‌توانست با همراهی امام‌جمعه شهرستان همراه باشد، که البته به اذعان مسئولان شهرستانی، این موضوع از طرف فرماندار اطلاع‌رسانی نشده بود!

هرچند این حضور با رساندن خود به خودروی نماینده ولی فقیه در استان محقق شد، اما اینکه فرماندار یک شهرستان بدون همراهی حداقل مسئولان فرهنگی شهرستان و البته در بخش خروجی شهر منتظر میهمانان خود باشد چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟

* زیارت مزار شهداء بدون حضور برخی مسئولان!

این موضوع و عدم هماهنگی درست از جانب فرماندار تنها به بحث استقبال اولیه مربوط نبوده و در ادامه این سفر نیز گریبان استقبال کنندگان را گرفت.

به نحوی که در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا هم برخی مدیران و فرماندهان نیروهای مسلح شهرستان غایب بودند و این غیبت به دلیل عدم اطلاع رسانی ازسوی فرمانداری رخ داده بود!

در مراسم رسمی تکریم و معارفه ائمه جمعه سابق و جدید که با عنوان شورای اداری مطرح می‌شود نیز مشکلات تعلل و کم کاری فرماندار و متولیان دعوت به چشم می‌خورد که با غیبت برخی مسئولان پررنگ تر شد.

* عریضه خالی فرماندار برای استقبال!

در کنار تمام این موارد، نبود یک پیام تبریک برای نماینده ولی فقیه در استان نیز جای تعجب داشت.

در شهرستانی که برای سفر مقام دست چندم دولتی چندین بنر و پیام خیرمقدم در جای جای آن نصب می‌شود، برای حضور و استقبال از مقام ارشد حاکمیتی در استان هیچ تدارکی دیده نشده بود!

این موضوع حتی در جلسه شورای اداری شهرستان نیز به چشم می‌خورد. به نحوی که در این مراسم هم بنر یا نوشته‌ای با مضمون مراسم تکریم و معارفه یا حتی حضور نماینده ولی فقیه در استان نصب نشده بود.

به راستی این عدم هماهنگی یا بی توجهی یا هر اقدامی به مفهوم بی تدبیری فرماندار شهرستان ماکو را باید ناشی از چه چیز دانست؟

هرچند فرماندار ماکو در جلسه تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان چند بار بخاطر عدم هماهنگی‌ها عذرخواهی کرده و این قصورات بر عهده گرفت، اما این سوال همچنان در ذهن باقی می ماند که آیا در سفر استاندار، مدیران کل و حتی مقامات سطح متوسط و پایین هم چنین برخوردی می‌شود؟!

چرا باید در شهرستانی که عنوان مرکزیت منطقه آزاد را یدک می‌کشد، چنین برخوردی با یک مقام حاکمیتی و فرهنگی شود؟

به طور یقین این گونه است که متولی و مقصر اصلی تمام این موارد شخص فرماندار یا کارشناسان فرمانداری ماکو نیستند و باید سایر روسا و مدیران سازمان‌ها را هم دخیل دانست، اما باید رئیس شورای اداری شهرستان جرقه‌ای در ذهن خود برای تغییر رفتار و سبک برخورد خود با مسئولان بزند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط