اندازه فونت : +

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه، اظهار داشت: غیرت و عزت ایرانی به ما ایستادگی در برابر ظالمان را آموخته و هرکس آزادمرد و غیرتمند باشد زیر بار سلطه پست صفتان نمی رود.

وی، ادامه داد: انسان باید تمام دارایی خود را بدهد ولی زیر بار ذلت نرود. مسئولان سعودی در سازمان ملل ذلالت خود را نشان دادند ولی ملت ایران عزت و افتخار خود را با تمام فشارها حفظ کرده است.

وی، بیان کرد: شرایط اقتصادی کنونی جامعه سخت است ولی افتخار ما این بوده که عزتمنداته ایستاده ایم و باید قدر اقتدار نظام را بدانیم و از آن دفاع کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه ایجاد جنگ روانی مورد تاکید دشمنان نظام بوده، اضافه کرد: ایجاد رعب و ناامیدی در جامعه هدف دشمن است و طرف مقابل در تلاش بوده تا ما را مغلوب کند و در این زمان باید هشیار بود.

حجت الاسلام قریشی، بیان داشت: گذر از شرایط فعلی نیازمند حفظ اتحاد و انسجام و مقابله با ناامیدی و مایوسی است.

وی، افزود: دشمنان نظام با سخنرانی علیه مسئولان کشور قصد ایجاد تفرقه بین مردم و مسئولان را دارند ولی باید بدانند چیزی جز روسیاهی نصیب دشمنان نمی شود و اقتدار و سربلندی متعلق به این نظام و مردم است.

وی، با اشاره به اهمیت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: این هفته فرصت مناسبی برای بیان خاطرات، رشادت ها و حماسه های دفاع مقدس است.

وی، ادامه داد: نباید در بیان خاطرات دفاع مقدس سستی کنیم زیرا دشمنان از این موقعیت استفاده می کنند تا به این تاریخ ارزشمند تهاجم فرهنگی کنند.

امام جمعه ارومیه، تصریح کرد: نشاط واقعی حیاتی و معنوی این است که انسان غصه نداشته باشد و این زمانی میسر می شود که در مسیر شهدا و فرهنگ شهدا حرکت کنیم.

وی، با اشاره به فرا رسیدن ۷ مهر روز آتش نشان، بیان کرد: این افراد با شجاعت و ایمان برای نجات جان مردم تلاش می کنند و باید قدردان زحمات و تلاش های آن‌ها باشیم.

حجت الاسلام قریشی، خاطرنشان کرد: رزمایش بسیجیان با حضور ۴۰ هزار نفر از آنان در روز ۱۲ مهر سال جاری برگزار می شود و این نمایش اقتدار استان ما را نشان می دهد و انتظار داریم تمام بسیجیان در این تجمع حضور یابند و دشمن و نقشه های آنان را نابود کنند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=297570

مطالب مرتبط