پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

سرپرست مدیریت ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی:

سرپرست مدیریت ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: با اجرای ۵ کیلومتر بهسازی مسیر ارومیه ـ اشنویه شاهد تبدیل ۲۶ کیلومتر از این مسیر ۶۵ کیلومتری به راه اصلی درجه یک خواهیم بود.

میر عبدالله حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اروم‌نیوز، جاده ارومیه ـ اشنویه به طول ۶۵ کیلومتر است که طی سال‌های قبل ۱۷ کیلومتر از سمت ارومیه تا روستای بالانج و ۴ کیلومتر نیز از سمت اشنویه تا شهرک صنعتی این شهر تبدیل به راه اصلی درجه یک شده است.

وی، افزود: در حال حاضر ۱۰ کیلومتر از مسیر در حدفاصل شهرک صنعتی اشنویه به سمت ارومیه و گردنه آغ‌بلاغ در دست تعریض و تبدیل شدن به راه اصلی است.

سرپرست مدیریت ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی، در سال‌جاری ۵ کیلومتر از محور به بهره‌برداری خواهد رسید. با بهره‌برداری از این ۵ کیلومتر مجموعا ۲۶ کیلومتر از محور به راه اصلی درجه یک با عرض آسفالت ۱۱ متر تبدیل می شود.

وی، ادامه داد: از مهم‌ترین مشکلات موجود در این پروژه می‌توان به شامل تخصیص ناکافی اعتبارات، وجود معارض ملکی شخصی و منابع طبیعی اشاره کرد. اصلی‌ترین مشکلات محور نیز شامل استاندارد نبودن جاده و رعایت نشدن مشخصات فنی و نبود گاردریل و تابلو و علائم به میزان کافی می‌باشد.

وی، در خصوص نصب تجهیزات روشنایی و علائم هشدا دهنده در مسیر، بیان داشت: نصب تجهیزات روشنایی در محور در حال بهره‌برداری از وظایف اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است که در این مورد اطلاعاتی در دست ما نیست.

حسینی، گفت: هم اکنون ۲۱ کیلومتر از ۶۵ کیلومتر محور دارای استانداردهای لازم است. نصب گاردریل در قسمت‌های در حال بهره‌برداری نیز از وظایف راهداری به شمار می‌رود و راه و شهرسازی تنها به ۱۰ کیلومتر از پروژه در دست اجرای خود تا حدفاصل گردنه آغ‌بلاغ گاردریل و علائم ایمنی نصب خواهد کرد.

وی، در پایان ابراز داشت: مطالعات باقی‌مانده این محور در دست اجرا بوده و در صورت تصویب و تخصیص اعتبارات لازم پیمان‌سپاری خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=290753

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

ویژه نامه