اندازه فونت : +

حجت الاسلام و المسلمین صفدر محمدی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، در خصوص دوران زندگی و ضرورت بزرگداشت میلاد امام رضا(ع) اظهار داشت: دوران زندگی امام رضا(ع) دوران پیچیده ای بوده که در این دوران حرکت و رفتار امام رضا(ع) باعث احیای تشیع در جهان اسلام شده است.

وی، افزود: با توجه به سیاست مداری که مامون انجام داد تا آن زمان هیچ یک از خلفای عباسی انجام نداده بود ومأمون می خواست با وارد کردن  امام رضا(ع) به عرصۀ سیاست، از قداست و محبوبیت ایشان بکاهد اما محبوبیت امام رضا(ع) بعد از ورود به سیاست بیشتر شد.

مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی، گفت: از بین بردن قداست اهل تشیع و مشروعیت دادن به خلافت خود را می توان هدف مامون از دعوت امام رضا(ع) به مرو برشمرد.

وی، ادامه داد: خواسته مامون این بود که می خواست بین مردم و امامت فاصله ایجاد کند و یکی از اساسی ترین ویژگی های اهل بیت ارتباط داشتن با مردم است و مامون با پی بردن به این ویژگی سعی در از بین بردن این ارتباط داشت.

محمدی، بیان کرد: وجودحرم امام رضا(ع) برای مردم کشور  ایران برکت است چراکه امام رضا(ع) حجت خداوند بر روی است و وجود ایشان در کشور رحمت و برکت الهی است.

وی، افزود: سیاست مداری و امانت داری امام رضا می تواند الگوی افراد جامعه باشد.

مدیر حوزه علمیه آذربایجان غربی، خاطر نشان کرد: برای آشنایی با اهل بیت عصمت اولین قدم و ساده ترین قدم مطالعه زندگی اهل بیت و ائمه اطهاراست.

انتهای پیام/