اندازه فونت : +
قرآن
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خبر داد؛

رقابت ۲۷۰ نفر در مرحله استانی مسابقات قرآن کریم آذربایجان غربی

۲۷۰ نفر از متسابقین چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم آذربایجان غربی در رشته‌های حفظ کل، حفظ ۲۰، ۱۰ و پنج جزء، قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی به رقابت با یکدیگر می پردازند.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر جوانبخت در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: از مجموع یک هزار و ۳۰۰ شرکت کننده در رشته های مختلف قرآنی در مرحله شهرستانی، ۲۷۰ نفر توانستند به مرحله استانی این رقابت ها که از امروز در ارومیه آغاز شد.

وی، با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۵۰ نفر از برادران و ۱۲۰ نفر از خواهران در مرحله استانی این مسابقات شرکت کرده اند، افزود: مسابقات در رشته های مختلف قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ بیست، ۱۰، ۱۵ و پنج جزء برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی، ادامه داد: مسابقات رشته معارف نیز برای متسابقین شمال استان در شهرستان خوی و متسابقین جنوب و مرکز استان نیز در شهرستان ارومیه برگزار خواهد شد.

وی، گفت: برگزیدگان مرحله استانی این مسابقات به مرحله کشوری آن که در مهر ماه سال جاری در شهرستان اراک برگزار خواهد شد راه خواهند یافت.

حجت الاسلام جوانبخت، عنوان کرد: همزمان با این مسابقات، آزمون تفسیر مرحله استانی در سه رشته نیز به صورت کتبی در روز پنجشنبه ۲۱ تیر ماه آغاز شده و آزمون شمال استان به میزبانی شهر خوی و آزمون جنوب استان به میزبانی ارومیه برگزار می‌شود.

وی، گفت: مسابقات بخش بانوان تا فردا بعداظهر ادامه دارد و سپس پذیرش متسابقین آقا آغاز می شود و تا روز شنبه ادامه خواهد داشت. داوران بخش بانوان نیز پنج نفر از جمله خانم ها مولایی، مجرد، میرقلنج، ادیب زاده و سلیمانی است.

گفتنی است؛ چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مرحله استانی با حضور ۲۷۰ نفر از متسابقین تا روز ۲۴ تیر ماه در ارومیه برگزار می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط