پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: میزان متوسط سرانه مصرف شبانه روز هر شهروند آذربایجان غربی در سال گذشته ۱۹۰ لیتر بوده است.

رسول اکبری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به دلایل کاهش فشار آب، اظهار داشت: گرم شدن دمای هوا یکی از دلایل بالا رفتن مصرف آب دراین فصول است و افراد نیز می توانند با انجام بعضی از کارها در صرفه جویی  مصرف آب کمک کنند.

وی، افزود: میزان ذخیره آب مصرفی محدود بوده است ووقتی که مصرف آب افزایش می یابد با کاهش فشار و یا حتی قطعی آب رو به رو می شویم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، بیان کرد: میزان متوسط سرانه مصرف در سال گذشته ۱۹۰ لیتر در شبانه روز مصرف هر شهروند در آذربایجان غربی بوده است.

وی، ادامه داد: در زمان پیک مصرف آب به ۲۴۰ تا ۲۵۰ لیتردر شبانه روز می رسد و استاندارد مصرف هر شهروند ۱۳۵ لیتر تعریف شده است با این میزان آب فرد می تواند تمام کارهای خودرا انجام دهد ولی متاسفانه دو برابر این میزان را افراد استفاده می کنند و این کار باعث مصرف بی رویه آب می شودو شاهد قطع آب یا کاهش فشار آب می شویم.

اکبری، در خصوص قطعی و کاهش فشار آب بعضی از مناطق شهر ارومیه، گفت: در بعضی از مناطق مانند رودکی ، آب شناسان در این مناطق اصلاعیه های قطعی داده می شود و این قطعی ها پیش بینی شده هستند مثلا باغبان نوین، تیلا، مولوی ۲، فردوسی۲ ، آزادگان ۲ اگر قطعی در این مناطق یا سایر مناطق باشد از طرق صدا و سیما و سایر وسایل اطلاع رسانی خبر قطعی آب مناطق را به همشهریان اعلام می کنیم.

وی، تصریح کرد: میزان ذخیره آب در مخازن ۴ متر بوده و این میزان در زمان اوج مصرف و فصول گرم سال به ۲ نیم متر کاهش می یابد و این کاهش باعث قطع و کاهش فشار آب می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، ابراز داشت: رعایت دستورات اسلامی در زمینه استفاده مناسب و پرهیز از اسراف سبب دستیابی به مدیریت قوی و هدفمند و بهره گیری مطلوب از فرصت ها است و همچنین فهم عمیق از فضای مصرف و تولید و اصلاح الگوی  مصرف در جهت ایجاد بهره وری بهینه از آب کمک شود.

وی، خاطرنشان کرد: استفاده از سیستم قطره ای برای آبیاری باغچه های مسکونی از جمله موارد ضروری در صرفه جویی آب است که باید با جدیت دنبال شود و همچنین  استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف، نقش بسزایی در کاهش مصرف آب ایفا می کند و این تجهیزات می تواند در حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=288239

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه