پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

دادستان سردشت با اشاره به عزم جدی دستگاه قضایی در برخورد با متصرفان اراضی ملی گفت: بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع از زمین های ملی که مورد خاکبرداری قرار گرفته بود از دست متصرفان خارج شد.

به گزارش اروم نیوز، پیمان نیکزاد در گفت و گو با خبرنگار بُلفَت افزود: ارزش ریالی اراضی تصرف شده که حدود ۱۱ قطعه زمین بودند بیش از ۸ میلیارد ریال گزارش شده است.

دادستان سردشت بیان کرد: این حکم در راستای اجرای شکوائیه اداره راه و شهرسازی سردشت از متصرفین، مبنی بر تصرف اراضی دولتی که اقدام به پی ریزی، پی کنی، گچ ریزی و خاکبرداری شده بود صادر شد.

وی با تقدیر از متولیان حفاظت از اراضی ملی گفت: مقابله با سودجویان و اقدامات پیشگیرانه را سرلوحه امورات خود قرار دهند تا در همان مراحل ابتدای تصرف نسبت به اشخاصی که قصد تخریب، آتش سوزی و یا دخل و تصرف را دارند اقدام شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی سردشت هم به آمار پرونده تشکیل شده در مراجع قضایی گفت: امسال ۸ پرونده کیفری تصرف عدوانی اراضی ملی، فروش مال غیر و خلع ید اعیانی در املاک دولتی به متراژ یکهزار و ۵۰۰ مترمربع و ۳ پرونده حقوقی به متراژ ۶۰۰ مترمربع در دستگاه قضایی شهرستان تشکیل شده است.

شهباز رسولی خاطر نشان کرد: حدود ۳۰ پرونده جریانی بالغ بر ۳ هکتار که طی سالهای گذشته تشکیل شده در حال گذر از مراحل قانونی است.

وی در رابطه با احکام قطعی صادر شده در سالجاری، تصریح کرد: ۲ پرونده به مساحت ۳۴۳ مترمربع به ارزش ریالی بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ ریال با صدور احکام قطعی مراجع قضایی از دست متصرفان خارج و به بیت المال برگشت.

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=288253

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه