پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیر کمیته امداد سردشت از جذب ۳۱۹ حامی برای حمایت از مستضعفین این شهرستان خبر داد.

به گزارش اروم نیوز، حسین خضری در گفت و گو با خبرنگار بُلفَت افزود: تمامی این حامیان در طرح اکرام ایتام و محسنین مخصوص ماه مبارک رمضان جذب شده و اهل شهرستان سردشت هستند.

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) سردشت بیان کرد: شمار حامیان سردشت یکهزار و ۴۱۵ نفر است که در چهار دسته شامل کارمند، کارگر، پزشک و سایر افراد با توانایی های خاص قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: تعداد مددجویان تحت حمایت طرح های اکرام ایتام و محسنین را یکهزار و ۵۵ نفر شامل ۶۲۳ دختر و ۴۲۷ پسر عنوان کرد و ادامه داد: از این مجموع تعداد ۷۷۰ نفر محصل هستند.

خضری با قدردانی از حضور حامیان در طرح های مختلف کمیته امداد برای خدمت به نیازمندان، گفت: امروز در میان سایر اقشار در بدنه اجتماعی شاهد مشارکت در طرح های خدمات رسانی کمیته امداد امام (ره) هستیم.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام (ره) سردشت امسال هم در خصوص جمع آوری زکات و سایر کمک های مردمی رتبه برتر استانی را کسب کرد، گفت: در سه ماهه اول امسال ۱۲ میلیارد و ۷۹۶ میلیون ریال از مردم خیرخواه شهرستان جمع آوری شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۷ میلیارد و ۳۹۱ میلیون ریال افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: در سالجاری جمع کل درآمدها شامل صدقات به مبلغ ۲۸۲ میلیون ریال، اطعام ۳۲۲ میلیون ریال، زکات ۲ میلیارد و ۹۵۶ میلیون ریال، فطریه ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، و همچنین طرح اکرام به میزان ۷۳۶ میلیون ریال بوده است.

وی ادامه داد: مهم ترین خدمات ارائه شده کمیته امداد سردشت به خانوارهای تحت پوشش شامل مساعدت به احداث و تعمیرات مسکن مددجویان، کمک هزینه های فرهنگی و تحصیلی دانش اموزان و دانشجویان، پرداخت هزینه های درمانی، تهیه جیزیه نوعروسان، پرداخت وام خودکفایی و کارگشایی هستند.

بر اساس گزارش بُلفَت، ۲ هزار و ۷۲۰ خانوار با جمعیت ۶ هزار و ۱۲۶ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) سردشت هستند که از این تعداد ۴ هزار و ۳۵۵ نفر مستمری بگیر و تعداد ۷۰۷ خانوار با جمعیت یکهزار و ۷۷۱ نفر چند خدمتی هستند.

شهرستان سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است.

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=288076

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه