پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

در گفت و گو با اروم نیوز مطرح شد؛

کارشناس امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: ۸۵ تولیدی پوشاک، دوخت لباس فرم مدارس دانش آموزان دختر و پسر آذربایجان غربی را بر عهده دارند.

«کبری یاری» در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان این که این طرح در ابتدا بر عهده امور بانوان اداره کل آموزش  و پرورش بوده و هدف اصلی آن تامین و یکسان سازی لباس فرم دانش آموزان دختر بوده است، اظهار می کند: طرح همسان سازی پوشاک دانش آموزان از سال ۸۴ در مدارس آذربایجان غربی آغاز به کار کرد و در حال حاضر ۲ سال از واگذاری این طرح به سازمان دانش آموزی می گذرد.

وی با اشاره به دربرگیری این طرح در سراسر استان ابراز می کند: تمامی دانش آموزان دختر و پسر مقاطع دوره اول و دوم ابتدایی و متوسطه مشمول این طرح در استان هستند، این در حالی است که سال های گذشته در برخی مناطق روستایی همسان سازی لباس فرم مدارس گاه ضعیف اجرا می شده است.

کارشناس امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به مشارکت هنرجویان هنرستان های ارومیه در تهیه لباس فرم مدرسه، اذعان می کند: می توان حدود ۱۰ درصد از لباس های تولیدی برای مدارس را توسط هنرجویان هنرستان ها تولید کرد که در سال تحصیلی گذشته این خلاقیت مورد استفاده قرار گرفت.

یاری در ادامه سخنان خود با اشاره به تعامل و همکاری خوب مدارس غیر دولتی در تهیه لباس فرم دانش آموزان با آموزش و پرورش استان می افزاید: در سال های اولیه اجرایی این طرح مدارس غیر دولتی خودشان اقدام به تهیه یونیفرم مدارس می کردند اما در سال های اخیر از لباس های تولید شده توسط تولیدی های مورد اعتماد آموزش و پرورش استان استفاده می کنند که موجب تعامل مثبت این مدارس با اداره کل است.

وی با اشاره به تنوع بی نظیر در طرح و رنگ لباس فرم مدارس تهیه شده توسط تولیدی های معتبر بیان می کند: تمامی مدارس استان می توانند از رنگ های متنوع و شاد ترکیبی برای تمام دوره های ابتدایی استفاده کنند اما هدف اصلی رعایت پوشش اسلامی دانش آموزان در تولید لباس ها است.

کارشناس امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به با صرفه بودن جنبه اقتصادی لباس های همسان در مدارس می گوید: طرح های تولیدی های پوشاک مدارس سه ساله بوده و این از لحاظ اقتصادی برای خانواده ها مقرون به صرفه است پرا که از اهداف اصلی این طرح حمایت از خانواده های دانش آموزان است.

یاری اذعان می کند: دانش آموزان از اواسط تیرماه می توانند نسبت به تهیه لباس مدرسه خود از تولیدی ها اقدام کنند و زمان اتمام این طرح تا پایان ۱۵ شهریور ماه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=287990

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه