پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

گفت و گو با بانوی موفق توليد كننده پوشاك؛

یکی از تولیدکنندگان موفق پوشاک در تکاب از بی ثبات بودن قیمت ها در بازار برا یکی از مشکلات تولیدکنندگان بیان کرد و گفت: انتظار ما از مسئولین اجرایی این است که قیمت ها را در بازار به ثبات برسانند تا تولیدکنندگان بتوانند کاراهای تولیدی خود را بدون نگرانی به فروش برسانند و کمتر ضرر کنند.

آرزو ضرغامی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز اظهار داشت: من فعالیتم را در تکاب از سال ۹۳ شروع کردم و قبل از تکاب در مازندران تولیدی داشتم ولی از آنجایی که اصالتا اهل تکاب هستم و زادگاهم تکاب بود و یه روز که برای جشن عروسی یکی از اقوام به تکاب آمده بودم حس کردم تکاب نیاز به یک کارگاه تولیدی برای بانوان دارد واز آنجایی که تکاب زادگاهم بود تصمیم گرفتم که کارگاه تولیدیم را در تکاب بزنم واز مازنداران به تکاب آمدم

وی، در ادامه صحبت های خود گفت: من کارم را با هفتاد هزار تومان شروع کردم و مقداری پارچه خریدم و شروع به دوختن سرویس آشپزخانه نمودم و بعد رفته رفته کارگاهم را ارتقا دادم.

خانم ضرغامی در ادامه اذعان داشت: کار خود در تکاب را با ۳ نفر شروع کرده و در حال حاضر با گذشت قریب به چهار سال حدود ۲۰ نفر در کارگاهم به طور مستقیم و ۳۰ نفر هم به صورت کار در خانه مشغول به کار هستند.

وی افزود: تنها ارگانی که در تکاب در رونق گرفتن این کارگاه تولیدی حمایت کرد صندوق مهر امام رضا(ع) بود که حدود ۵۰ میلیون تومان وام کار آفرینی داد که با آن چرخ خیاطی برای کارگاهم خریدم.

وی گفت: متاسفانه بدلیل زیاد بودن سود وام های بانکی نمی توانم وام بگیرم و کارگاهم را بزرگتر کنم تا افراد بیشتری را به کارگیری نمایم و از مسئولین انتظار دارم حداقل از تولیدکنندگان در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی است، حمایت کنند تا چرخ اقتصاد شهر و کشور با تولیدات داخلی بچرخد و تعدادی از خانواده های جویای کار نیز مشغول به کار شوند.

وی گفت: کسانی که در کارگاه «پالتار دوخت خرز» کار میکنند زنان سرپرست خانوار یا بدسرپرست هستند که بار زندگی خود را به دوش کشیدند و این کارگاه و کار در این کارگاه سبب شده مشکلات اقتصادیشان کم شود.

وی ادامه داد: به برکت وجود کارگاه خانواده هایی که سرپرستشان به بیماری اعتیاد دچار بوده اکنون با کمک افراد کارگاه در کمپ ترک اعتیاد مدوا شده و اکنون مشغول به کار هست و حتی کسانی بودند که بخاطر بیکاری دچار افسردگی بوده اند اما اکنون که مشغول کار هستند بیماریشان هم مداوا شده و به زندگی عادی خود برگشته است.

خانم ضرغامی افزود: اولین کاری که شروع کردم و استارت کارم را زدم شاید به دلیل مشکل مالی بود که خودم داشتم و چرخ خیاطی خریدم تا با آن بتوانم چرخ زندگیم را بچرخانم و آن روز که این کار را شروع کردم مورد تمسخر اطرافیانم قرار گرفتم. ولی آن روز به خودم قول دادم که کارگاهی بزنم که ۱۰۰ نفر روزیشان را از این کار به خانواده خود بدهند، هرگاه خسته می شوم و مشکلات خسته ام می کند یاد آن روز و عهدی که با خود بسته ام می افتم و  دوباره شروع به حرکت می کنم و ادامه می دهم.

وی، گفت: شاید اینکار در این بازار بی ثبات سود آنچنانی نداشته باشد ولی دوست دارم این سفره را به کمک خدا همیشه باز نگه دارم تا از کنار این چندین خانوار بهره ای ببرند و مشکلات مالیشان را حل نمایند

وی در ادامه بیان کرد: من تمام سرمایه ام را در این کارگاه تولیدی گذاشته ام و خودم نیز مستاجرام و سرمایه ای که میخواستم با آن خانه یا ماشین بخرم را در کارگاه تولیدیم گذاشته ام تا چند نفر بیشتر نان بر سر سفره خود ببرندو دای خیر کودکان آنها بدرقه راه و کار من باشد و خوشحالی و لبخند هر کدام از خانواده ها برایم خیلی ارزشمندتر و مهمتر از مشکلاتم است که با آن هر روز دست و پنجه نرم میکنم.

خانم ضرغامی، در مورد پیچ و خم کارش گفت و ادامه داد: گاهی اوقات پیش آمده پول برای خرید نان نداشتم ولی باز دست از کار نکشیده ام و با توکل به خدا ادامه داده ام و تا کنون خدا رو شکر میکنم بخاطر تمام مشکلاتی که در سر راهم قرار داده چون باعث شده من قوی تر شوم و محکمتر بتوانم برای رسیدن به اهدافم تلاش و کوشش نماییم.

وی در مورد شیرین ترین خاطرات این روزها گفت: هر روزش برایم شیرین است چون به کاری که میکنم عشق می ورزم و همیشه فکر میکنم با کسانی که در کارگاهم مشغول به کار هستند همکارم و نه کار فرما و در این کار غرورم را زیر پا گذاشته ام و هیچگاه با کارکنانم مغرورانه رفتار نمیکنم و همیشه سعی کرده ام دوست آنان باشم

خانم آرزو ضرغامی گفت: از ادارات و مسئولین میخواهم بیشتر کمک حال تولیدکنندگان باشند و کاغذ بازی را کنار بگذارند و کمی از مراحل کاغذ بازی برا تولیدکنندگان کم کرده تا ما بتوانیم بهتر به کارمان برسیم.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=287841

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه