پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

رئیس کانون وکلای میاندوآب:

رئیس کانون وکلای میاندوآب گفت: جایگاه وکیل به عنوان رکن چهارم دادرسی در مهندسی ساختارهای دادرسی عادلانه باید مورد توجه جدی قانونگذار قرار گیرد.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، داریوش عسگری صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضاییه در سخنانی با بیان اینکه آگاهی اشخاص از حقوقی که به عنوان یک شهروند دارند، از لازمه های پیشرفت و توسعه در یک کشور است، اظهار کرد: افراد باید در روابط خصوصی و اجتماعی حقوق خود را بشناسد و با رعایت حقوق دیگران و قوانین و مقررات حاکم حقوق حقه خود را حفظ و تکالیفی که جامعه بر عهده آن قرار داده است، احساس مسئولیت کند.

رئیس کانون وکلای شهرستان میاندوآب افزود: دومین مقوله استقرار نظم وامنیت در جامعه بوده که تنها در سایه آگاهی از حقوق فردی و اجتماعی و احترام به قانون امکانپذیر است که همان قرارداد اجتماعی است.

وی با بیان اینکه عدم آگاهی مردم نسبت به حقوق و تکالیف حقوقی شان مشکلات بسیاری برای آنها بوجود می آورد، گفت: از این رو افزایش  آگاهی نسبت به حقوق شهروندی لازمه زندگی در جهان امروز و هدف مهم در مقوله حقوق شهروندی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

عسگری تصریح کرد: کانون وکلای دادگستری همواره به عنوان یکی از قدیمی ترین نهادهای مدنی در عرصه صیانت از حقوق شهروندی و گسترش عدالت و مبارزه با آسیب های اجتماعی فعالیت کرده است.

رئیس کانون وکلای شهرستان میاندوآب با تاکید بر اینکه جایگاه وکیل به عنوان رکن چهارم دادرسی در مهندسی ساختارهای دادرسی عادلانه باید مورد توجه جدی قانونگذار قرار گیرد، اظهار کرد: مساله مهم دیگر، صیانت حقوقی و قضایی از حقوق شهروندی در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که در این بین نقش قوه قضاییه پررنگ تر از سایر نهادها است.

وی در پایان با اشاره به عملکرد وکلای دادگستری شهرستان میاندوآب اعم از کانون و قوه قضاییه، افزود: حدود ۲۰۰ نفر وکیل در میاندوآب فعالیت دارند.

عسگری گفت: سال گذشته ۵۶۰ فقره پرونده که ۲۸۰ پرونده معاضدتی توسط وکلای کانون و حسب دستور و ۱۰۰ مورد وکیل تسخیری خدمات ارائه شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=287686

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه