پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

تعدادی از دوچرخه سواران کردستان به مناسبت سالروز بمباران شیمیایی سردشت رکابزنی کردند.

به گزارش اروم نیوز    نژاد جهانی روز پنجشنبە در گفت و گو با خبرنگار بُلفَت افزود: هدف از این اقدام ورزشی را شرکت ورزشکاران در سی و یکمین سالروز بمباران شیمیایی سردشت، نشان دادن مظلومیت شهرستان، محکوم کردن بانیان این جنایت ضد بشری و سلاحهای کشتار جمعی، و همچنین پیدا کردن مسیر توسعە با وحدت رویە و تعامل بیشتر عنوان کرد.

ورزشکار دومیدانی ‘حامد احمدی’ کە دارای مقام اول و دوم پیادەروی کشوری است ٦٥ کیلومتر را از شهر بانە به مقصد دوید و ۸ دوچرخە سوار از شهرهای سقز منصور درویشان و ادیب نوری ، از مهاباد دیاکو توتونچی ، وحید فلاح و مهران گوران و همچنین دو برادر و یک خواهر سیروان و زانیار و روناک دارخان از مریوان تا سردشت به فاصله ۲۲۰ کیلومتر را رکاب زدند.

این ورزشکاران راس ساعت ۱۴ امروز بە سردشت رسیدند و در ورودی پل شهدای شیمیایی مورد استقبال شهروندان و مسئولان قرار گرفتند.

رژیم بعث عراق در ۷ تیر سال ۱۳۶۶ چهار نقطه پرازدحام شهر سردشت را با استفاده از بمب های شیمیایی گاز خردل بمباران کرد که در این حمله ناجوانمردانه ۱۱۹ نفر از ساکنان غیر نظامی شهر شهید و بیش از هشت هزار نفر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفتند و دچار مصدومیت شیمیایی شدند.

هر ساله به یاد قربانیان بمباران شیمیایی، یادواره شهدای شیمیایی در این شهرستان ۱۲۰ هزار نفری برگزار می شود و جمعی از مسئولان کشوری و یا استانی در این روز و در این یادواره شرکت می کنند و یا پیام تسلیت برای مردم این شهر جنگ زده می فرستند.

ورزشکاران و هنرمندانی نیز از سراسر کشور برای بزرگداشت روز بمباران شیمیایی سردشت به صورت نمادین با دوچرخه و پیادە خود را به این شهر می رسانند تا در این مراسم شرکت کنند.

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=287549

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه