اندازه فونت : +
جلال زاده

به گزارش اروم نیوز، «وحید جلال زاده» استاندار اسبق آذربایجان غربی در یادداشتی به بررسی دلایل نامه نگاری برخی چهره های اصلاح طلب در خصوص لزوم مذاکره با آمریکا پرداخته که متن این یادداشت در زیر می آید:

نامه برخی از افراد منتسب به جریان اصلاح طلب جهت مذاکره با آمریکا ،عده ای را این روزها به تعجب واداشته است. اما وقتی به کارنامه این جریان سیاسی در سال های گذشته نگاه می کنیم در می یابیم که چنین مواضعی از سوی ایشان چندان چیز تازه ای نبوده و مسبوق به سابقه است.

پیشنهاد محتشمی چپ آن روز و اصلاح طلب امروز در مجلس برای همراهی با آمریکا در حمله به عراق، پیشنهاد مذاکره با آمریکا از سوی مهاجرانی لندن نشین در روزنامه اطلاعات (مهاجرانی در آن موقع معاون پارلمانی مرحوم هاشمی بود)، خطاب قرار دادن آبراهام لینکلن به عنوان شهید از سوی رییس دولت اصلاحات و صد جور بازی برای نزدیکی به آمریکا، غلط کردن های نمایندگان مجلس ششم برای رسیدن به دانش هسته ای در برابر آمریکا که در نطق سیاه شیرزاد نماینده اصفهان تبلور یافت، کدخدا خواندن آمریکا از سوی حسن روحانی و امروز نامه جمعی از اصلاح طلبان برای مذاکره و ایضا تسلیم در مقابل دیوانه ترین رییس جمهور آمریکا.

این مواضع را نباید اتفاقی دانست و به چند نفر محدود کرد بلکه بایستی به نگاه جریان سیاسی لیبرالی مربوط دانست که زندگی در دنیای امروز را بدون عمو سام مقدور و مطلوب نمی دانند و مضحک تر اینکه خود را نزدیک به خط امام (ره) می دانند. منافع ملی و آموزه های دینی هیچ جایی در عقل ابزاری این آقایان ندارد در جایی که منافع قبیله و حزب و جریان سیاسی یکه تازی می کند.

این جریان در فتنه سال ۸۸ با همه ظلمی که به نظام اسلامی روا داشت در مقابل جمهوری اسلامی صف آرایی کرد و به چهره پاکترین نظام سیاسی چنگ زد اما در مقابل حمایت های علنی سردمداران کاخ سفید سکوت کرده و در خفای شیطانی خود بشکن بشکن زد و تا به امروز حاضر به قبول اشتباه خود نیست.

نگارش امثال چنین نامه هایی در فضای سیاسی داخلی و خارجی نه مهم است و نه تازگی دارد.اما حکایت از قند دل برخی از حضراتی است که برای دست بوسی آمریکایی ها مدام آب می شود که نشانه هایی از این نوع رفتار حقیرانه را می توان در توافق ننگین سعدآباد دولت اصلاحات و برجام این دولت دید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط