پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی ۸۰ هکتار اراضی کشاورزی از سیستم آبیاری نوین در قالب ۱۰ طرح با اعتبار ۱میلیاردو۲۰میلیون تومان در چالدران به بهره برداری رسید.

به گزارش اروم نیوز به نقل از  نوای چالدران، فرماندار چالدران در مراسم افتتاح این طرح با تبریک هفته جهاد کشاورزی از اقدامات اداره جهاد کشاورزی شهرستان در توسعه روش های نوین آبیاری کشاورزی تشکر کرد و اظهار داشت: با توجه به حمایتها و کمکهای بلا عوضی که توسط دولت برای اجرای سیستم های آبیاری نوین پرداخت میشود استقبال کشاورزان از این طرح ها بسیار مطلوب بوده بطوریکه در طی ۳ ماهه سال۹۷، ۸۰ هکتار از مزارع این شهرستان به سیستم های آبیاری تحت فشار با اعتبار ۱میلیاردو۲۰میلیون تومان که از این میزان ۸۵۵میلیون تومان کمک های بلاعوض دولتی بوده مجهز گردیده است.

کریم حسین زاده افزود: با توجه به مساعدتها و کمکهای بلا عوض دولت در زمینه توسعه و اجرای سیستمهای نوین آبیاری امید است که در سالهای آتی گامهای اساسی در این زمینه به مراتب بیشتر از گذشته برداشته شود و از کشاورزان عزیز هم دعوت میشود در زمینه تجهیز مزارع و باغات خود به سیستمهای نوین آبیاری به مدیریت جهاد کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه نمایند.

وی همچنین به نگاه ویژه دولت در جهت محرومیت زدایی و استفاده بیشتر از روش های نوین آبیاری در شهرستان چالدران اشاره نمود و گفت: خوشبختانه شاهد تغییرات خوبی در این شهرستان هستیم از جمله آبیاری ۶۰۰هکتار از اراضی پایاب سد بابا احمد با اعتبار ۱۴میلیارد تومان که بیش از ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

جلالی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان چالدران نیز گفت: با اشاره به افزایش راندمان آبیاری، کنترل علفهای هرز، صرفه جویی در مصرف آب، جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش تولید در واحد سطح،کاهش هزینه ها را از اهداف و مزایای سیستم های آبیاری تحت فشار بر شمردند.

 

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=286371

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

ویژه نامه