پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

رئیس سازمان محیط زیست آذربایجان غربی:

رئیس سازمان محیط زیست آذربایجان غربی گفت: همه باید برای حفظ محیط زیست خود به پلاستیک نه بگوییم.

به گزارش اروم نیوز، پرویز آراسته در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته محیط زیست اظهار داشت: خلاهای قانونی در مورد پلاستیک وجود دارد که باید با تصویب قوانینی استفاده مجدد از پلاستیک را فراهم کنیم.

وی افزود: در حال حاضر ۸ درصد پلاستیک در کشور بازیافت می شود که نیاز به کاهش مصرف از مبدا پلاستیک دارد.

رئیس سازمان محیط زیست آذربایجان غربی تاکید کرد: در حال حاضر کاهش مصرف از مبدا در برخی فروشگاه های زنجیره ای نظیر رفاه و جواهر در حال انجام و با فروشگاه کوروش در حال مکاتبه هستیم.

آراسته با اشاره به شاخص نه گفتن به پلاستیک این امر را از دیگر موارد کاهش آن عنوان کرد و گفت: شاخص دیگر پاکسازی محیط زیست توسط سازمان های مردم نهاد و مردمی است.

وی با اشاره به مضرات پلاستیک بر سلامتی انسان ها بیان کرد: پلاستیک بیش از هزار سال در خاک مانده و انواع امراض را به ما منتقل می کند و برای حفظ حیات خود نیاز به مصرف نکردن پلاستیک وجود دارد.

رئیس سازمان محبط زیست آذربایجان غربی ایران را دهمین کشور مصرف کننده پلاستیک در دنیا دانست و افزود: گفته می شود در سال ۲۰۵۰ به میزان ماهیان دریاها پلاستیک خواهیم داشت که تجزیه طبیعی آن سخت است.

آراسته با بیان اینکه ۷۸ درصد پلاستیک در استان در سایت های دفن زباله دفن می شود، تاکید کرد: ۸ درصد پلاستیک در استان بازیافت و ۱۲ درصد در کشور سوزانده می شود که موجب تولید گازهای خطرناک و مضر می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=286194

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه