پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی:

مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی گفت: درشب‌های قدر باوجود تعطیلات در طول هفته نزدیک به هزار ۶۰۰ نفر مراجعه ‌کننده که بیش از هزار و ۳۰۰ واحد اهدا خون بوده است.

مجتبی قهرمان رضائیه در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به  آمار مراجعه‌کنندگان جهت خون دهی در ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: تعداد افراد مراجعه‌کننده از اول ماه مبارک رمضان برای اهدای خون بیش از ۵۰۰۰ نفر و خون‌گیری نزدیک ۴۰۰۰ واحد خون‌گیری تا به امروز صورت گرفته است.

وی، افزود: در شب‌های قدر باوجود تعطیلات در طول هفته نزدیک به هزار و ۶۰۰ نفر مراجعه ‌کننده که بیش از هزار و ۳۰۰ واحد اهدا خون بوده است.

مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی، در خصوص رکورددار بودن شهرستان‌های آذربایجان غربی گفت: بعد از ارومیه شهرستان میاندوآب بیشترین اهدا را به خود اختصاص داده است.

وی، افزود: در طول ماه مبارک مراکز خون‌گیری در طول روز صبح و بعد افطار در شهرستان‌های  نقده،  مهاباد،  خوی و میاندوآب  فعال بودند و ارومیه صبح و عصر و شیفت بعد از افطار فعال بودند.

قهرمان رضائیه، درباره تیم‌های مستقرشده در شب قدر بیان کرد: گروه سیار نیز در ستاد دانشگاه علوم پزشکی مستقر بودند و همچنین لازم به ذکر است در طول ماه مبارک تا به امروز نزدیک به صد نفر از بانوان در امر اهدای خون حضور یافته‌اند که نیازمند فرهنگ‌ سازی بیشتر و پررنگ برای این قشر از جامعه هستیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=286131

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه