پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت نیرودر خصوص دریاچه ارومیه گفت: وزارت نیرو حق آبه دریاچه ارومیه را نمی دهد.

سید هادی بهادری در گفت و گو با اروم نیوز گفت: وضعیت های نشان داده شده و گزارش های رسیده از اوضاع فعلی دریاچه ارومیه نشان دهنده این است که دریاچه در وضعیتی بهتر از سال های گذشته به خصوص سال ۹۴ و ۹۳ است.

وی، افزود: جدول وضعیت سدهای حوضه آبریز دریاچه ارومیه نشان می‌دهد که آب سدها سرریز شده، با این وجود وزارت نیرو از رهاسازی آب به دریاچه ارومیه خودداری کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: وزارت نیرو از ترس اینکه برای فصل تابستان آب کافی نداشته باشد از ورود آب به دریاچه ارومیه ممانعت کرد. همین تصمیم نشان می‌دهد که بهره‌ برداری منابع آب در کشور ما علمی نیست

* دریاچه ارومیه اولویت آخر وزارت نیرو

وی، خاطرنشان کرد: طبق قانون نیاز دریاچه ارومیه اولویت دوم منطقه بعد از شرب است اما وزارت نیرو دریاچه را حتی در اولویت آخر هم قرار نداده است آب سرریز از سدها به سمت زمین‌های کشاورزی جاری می‌شود درحالی‌که اگر در زمستان رهاسازی آب سدها به سمت دریاچه ارومیه صورت می‌گرفت تراز دریاچه بیشتر از شرایط فعلی بود.

بهادری، با بیان اینکه عملکرد وزارت نیرو در راستای احیای دریاچه ارومیه رضایت بخش و قابل توجه نیست، اظهارداشت: همچنین آنگونه که باید به مسئله انتقال آب با لوله ها توجه خاص و پیگیری جدی ندارد و این مسئله نیز در اولویت ها آخر وزارت نیرو جا خشک کرده است همچنین باید به مسئله سردهنه سازی انهار و شبکه های اصلی توجه شود.

وی، گفت: امروز وزارت نیرو اولویت اصلی خود را در مسئله مصرف آب قرار داده و دریاچه ارومیه که اکنون یکی از مهم ترین مسائل است در داد حق آبه آن کوتاهی می کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد ازعملکرد برخی نمایندگان نیز، افزود: علاوه بر وزارت نیرو برخی نمایندگان نیز از جاری شدن آب ذخیره شده در پشت سدها جلوگیری می کنند امروز بیش از ۱/۵ میلیون متر مکعب آب در پشت سد ها ذخیره شده است در حالی که هیچ نیازی به دپو شدن این حجم از آب وجود ندارد.

 

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=286082

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه