اندازه فونت : +
علوم پزشکی آذربایجان غربی

به گزارش اروم‌نیوز، اواخر بهمن ماه ۹۶ خبرنگار این رسانه پیامی مردمی مبنی بر عدم فعالیت آزمایشگاه بیمارستان آیت الله طالقانی ارومیه دریافت کرد و پس از این اتفاق و برای روشن شدن موضوع سراغ رئیس بیمارستان رفت تا علت این مشکل را جویا شود.

رئیس این مرکز آموزشی در ابتدا به گرمی از تماس حاصل‌شده استقبال کرد اما زمانی که از خبرنگار بودن فرد مخاطب اطلاع پیدا کرد، از پاسخگویی به وی طفره رفته و پیگیری این مقوله را منوط به هماهنگی رسانه با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی دانست.

پس از ابن ماجرا و عدم پاسخگویی مدیر روابط عمومی دانشگاه به تماس های رسانه، ارتباط خبرنگار با کارشناس روابط عمومی نیز بی نتیجه ماند و به این ترتیب خبرنگار ما سراغ رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفت تا اطلاعاتی در زمینه کمبودهای موجود در بخش بهداشت و درمان استان از وی دریافت کند.

«جوادآقازاده» با بیان اینکه تمهیدات لازم جهت پاسخگویی رئیس بیمارستان طالقانی توسط وی انجام خواهد شد، ماجرا را برای مدتی مسکوت نگه داشت اما با این وجود و پس از گذشت حدود ۴ ماه از این پیگیری ها همچنان انتظار خبرنگار اروم نیوز برای روشن شدن ماجرا و دریافت پاسخ مناسب از ریاست بیمارستان یا مسئولین مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی استان بی نتیجه مانده است.

البته طی این مدت تماس‌های مکرر خبرنگار اروم‌نیوز با مسئول روابط عمومی و نیز کارشناس این بخش بی نتیجه بوده و متاسفانه برخلاف ادعای رئیس دانشگاه هیچ کس پاسخگوی مطالبات مردمی بیان شده از سوی رسانه نبوده و تنها پاسخی که در قبال تماس‌های خبرنگار حاصل شد، شنیدن صدای بوق‌های ممتد و اشغال تلفن همراه مسئولین مربوطه بود.

در کنار این مشکل می توان به مشکلات دیگر نظیر برقرار نبودن بخش ام.آر.آی بیمارستان امام خمینی(ره) به عنوان بزرگترین مرکز بهداشتی درمانی در استان اشاره کرد که البته در این خصوص نیز پیگیری‌های اولیه از جانب اروم‌نیوز بی نتیجه مانده است.

به طور یقین سلامت جامعه یکی از مهم ترین سوژه ها و بخش های فعالیت خبرنگاران محسوب می شود که هر خبرنگار فعال در حوزه اجتماعی است خواه یا ناخواه به دلایل مختلفی در پی مسائل سلامتی جامعه و افراد خواهد رفت.

در این میان هم بی شک دانشگاه علوم پزشکی مهم ترین محور ارتباطی خبرنگاران در خصوص پاسخگویی به سوالات آنان در زمینه بهداشت و درمان محسوب می شود و در آذربایجان غربی تنها مرجع پاسخگویی به تمام سوالات خبرنگاران روابط عمومی این ارگان است.

حال با توجه به این که مدیر روابط عمومی دانشگاه خود فردی از اصحاب رسانه بوده و در گذشته تعامل کافی با اصحاب رسانه داشته اما این روزها برای دسترسی به آمار و اخبار بخش بهداشت و درمان تنها نتیجه حاصل شده پاسخگو نبودن دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی است.

ناگفته نماند که سوالات مثبت و عملکردی خبرنگاران از دانشگاه علوم پزشکی استان در اسرع وقت و با هماهنگی های انجام شده با معاونین و مدیران بخش های مختلف قابل وصول است اما در خصومص مشکلات موجود در مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش این دانشگاه مسئولی پاسخگو نیست…

انتهای پیام/

مطالب مرتبط