پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرامور شعب بانک مسکن آذربایجان غربی:

مدیرامور شعب بانک مسکن آذربایجان غربی از پرداخت ۱۹۱ میلیارد ریال تسهیلات در راستای نوسازی بافت های فرسوده خبرداد و گفت: اولویت واگذاری مساکن مهر فاقد متقاضی با مددجویان است.

به گزارش اروم نیوز، در سال جدید اولویت تامین مالی را با پروژه های مسکونی واقع در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری تعریف شده است و در کنار آن، به دنبال مزیت سازی برای سازندگان حرفه ای دارای صلاحیت و پروانه انبوه سازی است.

بر اساس محور دوم، تقویت توان مالی خریداران از طریق اختصاص بخشی از تسهیلات بدون سپرده به خرید مسکن با اولویت بافت فرسوده شهری به منظور ایجاد تحرک در بخش مسکن و در نتیجه رونق اقتصادی، در دستور کار بانک مسکن قرار دارد.

خرید مسکن در بافت فرسوده، طی ۲ سال گذشته نیز از ۲ امکان ویژه نرخ سود کمتر برای تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم و همچنین معافیت بافت از شرط خانه اولی در پرداخت این نوع تسهیلات برخوردار بود.

اما آذربایجان غربی و در راس تمام شهرستان ها ارومیه بیشترین حاشیه نشینی را به خود اختصاص داده است که امروز در راستای اصلاح این حاشیه نشینی ها نیازمند تسهیلات لازم به خود هستند.

در همین راستا خبرنگار اروم نیوز سراغ مدیر امور شعب بانک مسکن آذربایجان غربی رفته است که بخش دوم سخنان وی در پی می آید:

غلامرضا زنده طلب با اشاره به میزان وام های بازسازی و نوسازی منازل مسکونی، اظهار می دارد: این تسهیلات در شهرهایی با جمعیت  بالای ۲۰۰ هزار نفر همچون ارومیه و خوی بالای ۴۰۰ میلیون ریال و در سایر شهر ها ۳۰۰ میلیون ریال است.

وی، می گوید: همچنین متقاضیان از طریق ادارات کل راه و شهرسازی، شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و یا شهرداری ها جهت دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی می شوند که تاکنون ۷۸۰ واحد به مبلغ ۲۷۳ میلیارد به این بانک معرفی گردیده است.

وی، می افزاید: البته از تعداد ۷۸۰ واحد معرفی شده تعداد ۵۱۱ واحد به مبلغ ۱۹۱ میلیارد منعقد و مابقی در دست اقدام است.

مدیر امور شعب بانک مسکن آذربایجان غربی، شرط اصلی دریافت این تسهیلات را استقرار ملک در محدوده های بافت فرسوه عنوان کرده و ادامه می دهد: البته این مناطق از طریق اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری ها مشخص شده و مابقی شرایط عمومی بانک جمهوری اسلامی ایران از جمله عدم بدهی معوق است.

وی، ابراز می کند: براساس سهمیه تخصیصی از مرکز و مطابق معرفی نامه های صادره از سوی نهادهای حمایتی در بحث اشتغالزایی تسهیلات پرداخت می گردد و البته تسهیلات در این بخش حداکثر به میزان ۲۰۰ میلیون ریال و با نرخ ۴ درصد بوده و با تقسیط ۵ ساله در قبال اخذ سفته پرداخت می گردد که در سال گذشته نیز در کل ۸ میلیارد ریال تسهیلات در این زمینه ارائه شده است.

زنده طلب، نرخ تسهیلات ارائه شده در خصوص بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده را  ۶ درصد بیان می کند و ادامه می دهد: مساکن مهر که یک طرح ملی محسوب می شود بانک های مسکن تنها تامین کننده منابع مالی این مساکن مهر به حساب می آیند.

همچنین ۵ هزار و ۳۲۲ واحد از مساکن مهر شهرک گلمان از تسهیلات مسکن مهر استفاده کرده اند که ۲۴۰ واحد تعاونی ،یک هزار و ۷۸۴ واحد سه جانبه و یک هزار و ۱۳۸ واحد  غیر خانه دار هستند.

وی، با بیان اینکه مساکن مهر گلمان نیاز به جانمایی دارند و باید مورد توجه قرار گیرندابراز می کند:  همچنین در کل یک هزار و ۵۱۴ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

واحد های مساکن مهر که فاقد متقاضی هستند در خصوص واگذاری این واحد ها اولویت با معرفی شدگان از سوی ناحیه کمیته امداد و اداره بهزیستی تخصیص داده می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=284854

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه