پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی روز قدس را یادگار انقلاب اسلامی برای جهانیان خواند و گفت: صهیونیسم عصاره تفکر استکباری در جهان است.

همایون هاشمی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اهمیت روز قدس در جوامع اسلامی گفت: روز قدس نماد ایستادگی مردم مسلمان و آزادی خواه ایران اسلامی در برابر کفر و ظلمی است که از سوی صهیونیست‌ها به مردم روا می‌شود لیکن باید گفت انگیزه حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، دفاع از فلسطین و مردم مظلوم آن است.

وی، با بیان اینکه روز قدس یادگار انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) برای جهانیان است، ادامه داد: روز قدس تنها مختص قدس نیست، این روز نمادی از مبارزه مستضعفان با مستکبرانی است که ظلم و جور را در جهان گسترانده‌اند و ما در عجب هستیم که چگونه سازمان‌ها و کشورهای به‌ظاهر مدافع حقوق بشر در برابر این‌همه جنایت سکوت کرده‌اند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: رژیم اسرائیل در این ۷ دهه به دنبال مشروعیت سازی برای خود بوده اما امروز راهپیمایی روز قدس این مشروعیت و حتی اقتدار و امنیت صهیونیست‌ها را به چالش می‌کشد.

وی، عنوان کرد: هرروز با افزایش حضور مردم در راهپیمایی روز قدس در سرتاسر جهان مردم به باور اینکه اسلام نسخه دقیقی در حوزه آزادی خواهی و مبارزه با ایتعمار و استسمار است می رسند.

هاشمی، در ادامه با اشاره به اینکه روز قدس نمادی از این نگاه به آزادی خواهی است، خاطرنشان کرد: این آزادی خواهی اسلام در بحث فلسطین و آزادی قدس تبلور پیدا کرده و هر ساله افزایش می یابد.

وی، تاکید کرد: امسال به دلیل اینکه صف آرایی دشمنان در فلسطین جدی تر و متفاوت تر از سال های گذشته است باید علارغم تمام مشکلات اقتصادی و اجتماعی رفاهی در راهپیمایی علیه رژیم استکبار حضور پررنگ داشته باشیم.

وی، خاطرنشان کرد: دلیل حضور پررنگ تر از همیشه مردم ایران در صحنه این است که کشورهای غربی حضور مردم ایران در شرایط مختلف را سنجیده و در حال رصد هستند باید وحدت، همدلی و اتحاد خود را به تمام جوامع نشان دهیم.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=285583

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه