پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی:

مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی لیالی قدر را فرصتی مهم برای خودسازی و خودشناسی عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین صفدر محمدی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: شب قدر شب تحول است چراکه در این شب خداوند با نزول فرشتگان سرنوشت و تقدیر دست کم یک ساله انسانها را مقدر می کند به همین دلیل این شب از جایگاه خاص و اهتمامی ویژه از سوی خداوند متعال و مؤمنان برخوردار است و نمی توان شب قدر را شبی عادی همچون شب های دیگر دانست.

وی، در بیان فضایل این ایام، افزود: همین بس در خصوص فضیلت این شب های باعظمت که در ماه رمضان واقع شده، ماهی که به نام ماه خدا است، ایامی که روزهایش از بهترین روزها و ساعاتش از بهترین ساعات محسوب می شود.

مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی، تصریح کرد: ماه رمضان و شب های قدر فرصت خوبی برای بیداری و بصیرت دل ها است و در این شب ها انسان به قوی کردن اراده و نفس خود در برابر وسوسه های شیطان توجه می کند.

وی، ادامه داد: منظور از قدر، تقدیر و اندازه ‏گیرى است و شب قدر شب اندازه ‏گیرى است و خداوند متعال در شب قدر حوادث یک سال را تقدیر می ‏کند و زندگى، مرگ، رزق، سعادت و شقاوت انسانها و امورى ازاین قبیل را دراین شب مقدر می ‏گرداند.

حجت الاسلام محمدی، با اشاره به اینکه در روایات ائمه اهل بیت علیهم السلام شب قدر از شب‏هاى ماه رمضان و یکى از سه شب نوزدهم و بیست و یکم و بیست و سوم است، افزود: در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان تقدیر امور و سرنوشت‌ها، در شب بیست و یکم تحکیم آن و در شب بیست و سوم امضاء مقدرات برای یکسال انسان رقم می خورد.

وی عنوان کرد: شب قدر، فرصتی مهم در خودسازی و خودشناسی است آنانی که به درجه خودشناسی دست یافته باشند می توانند به خداشناسی نیز برسند و کسی که از وجود خود غافل است نمی تواند درک روشنی از خدا در زندگی داشته باشد.

مدیرحوزه های علمیه آذربایجان غربی، یادآور شد: شب قدر همچنین زمان مناسبی برای تدبر و تامل در شیوه زندگی و رفتار است کسی که زندگی خود را با تدبر پیش ببرد کمتر دچار خسران و زیاد خواهد شد.

وی، تصریح کرد: اگر نتوانیم ظرف وجود خود را مملو از برکات شب قدر کنیم کمبود و کاستی از سوی ماست وگرنه باران رحمت الهی در این شب فراگیر است.

حجت الاسلام محمدی، عنوان کرد: در شب قدر اعمالی مورد تاکید است شامل دعا و مناجات و نماز و شب زنده داری است هر یک از این اعمال مسیری را در کسب فیوضات الهی می گشاید.

وی، در پایان با اشاره به اینکه شب قدر، پر ارزش ترین شب سال است، گفت: چه خوش است در این شب پر فیض، دست نیاز به سوی خالق بی نیاز برآوردن و عفو و رحمت و وصال و لقای او را طلب کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=285132

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه