پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه ماکو:

امام جمعه ماکو گفت: شب های قدر فرصتی برای خود سازی و جبران کاستی ها است.

حجت الاسلام و المسلمین ایوب رنجبری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: شب های قدر شب های وصل و ارتباط خاص زمینیان با ملکوتیان بوده و شب های نزول ملائکه الله است و باید به اوصاف ملائکه الله برسانیم تا محل دریافت فیوضات آسمانیان شویم.

وی، افزود: شرافت و عظمت این شب قابل درک برای زمینیان نیست اما در این شب ها می توان ره صد ساله را در یک شب پیمود چراکه فضیلت این شب ها از هزاران ماه بیشتر است.

امام جمعه ماکو، با بیان اینکه انسان ها می توانند خیر و برکت و تقدیر خود را در این شب ها رقم بزنند، ادامه داد: این شب ها باید مغتنم شمرده شوند و با حضور در مساجد و حسینیه ها با عموم مردم به دعا و نیایش با خدا بپردازیم.

وی، تصریح کرد: اما هر فردی که درصدد است دراین شب ها مورد تابش لطف پروردگار قرار گیرد باید توجه داشته باشد که در ابتدا باید روح و قلب خودرا از کینه و کدورت پاک و حق الناسی برگردن نداشته باشد.

حجت الاسلام رنجبری، عنوان کرد: چرا که اگر میخواهیم مورد لطف و بخشش خداوند قرار گیریم در ابتدا باید خود بتوانیم ببخشیم و کینه هارا دور بریزیم.

وی، افزود: شب های قدر شب های تولد دوباره انسان هاست شب هایی که فرصتی پر برکت است تا بتوانیم با خداوند متعال ارتباطی صمیمی تر گرفته و از گناه و کدورت ها دوری کنیم.

امام جمعه ماکو،  اذعان کرد: از آنجا که قرآن کریم در ماه مبارک رمضان نازل شده و شب قدر را به عنوان شبی برتر از هزاران شب در خود نهفته است و این شب را مسیری برای کسب معرفت و خودسازی معنوی و مادی انسان ها و مسلمانان قرار داده و امید است که بتوانیم با پیروی از امام و جلب رضایت آن حضرت بهره مندی کافی را از درک شبهای قدر بدست آوریم.

وی، اظهار داشت: تقارن شب ضربت خوردن  امام علی(ع) و شهادت ایشان با شب‌های قدر دارای اهمیت ویژه‌ای است که رضایت امام عصر و جلب توجه او را در این شبها برای انسان تامین می کند وانسان باید تلاش کند تا بهترین غنیمت وسرمایه را از این ماه و شب قدر برای خود بهره برداری کند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=284959

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه