پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه خوی:

امام جمعه خوی گفت: شب های قدر فرصتی استثنایی برای ارتقای روح معنوی انسان ها بوده و نزول قرآن در این ماه نشان از عظمت والای آن دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضی موسوی شکوری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، گفت: شب قدر به یقین از شب‌های با عظمت سال است که درهای رحمت الهی در چنین شبی به روی بندگان گشوده شده و توفیق توبه در آن آسان‌تر از دیگر ایام سال است.

وی، فضیلت این شب را به اعتبار اموری دانست که در آن محقق می‌شود و بر این اساس افزود: اجزای مکان و یا زمان درجه و رتبه وجودیشان نزد خداوند متعال یکی است و در این میان فضیلت و ارزش شب قدر به سبب اموری است که در آن شب بر بندگان معین می‌شود.

امام جمعه خوی، تصریح کرد: مقدرات و سرنوشت یک‌ساله انسان در چنین شبی تعیین می‌شود که این سرنوشت بر اساس لیاقت‌ها و شایستگی‌های افراد از یکدیگر متمایز می‌شوند.

وی، نزول قرآن در شب قدر را از فضایل اصلی شب قدر عنوان کرد و افزود: خداوند قرآن کریم را در شب قدر نازل کرده و آن را بالاتر از هزار شب قرار داده است.

حجت الاسلام شکوری، شب قدر را فرصت مغتنمی برای آشتی با خداوند یاد کرد و افزود: شایسته است مسلمانان در چنین شبی رابطه خود و خدایشان را اصلاح کرده و از این شب نهایت بهره را ببرند.

وی، با اشاره به قرارگیری شب‌های قدر در ماه رمضان، به عنوان بهترین ماه سال، گفت: ماه رمضان ماه روزه‌داری است و یکی از فلسفه‌های اصلی وجوب روزه در این ماه رعایت تقوای الهی است.

امام جمعه خوی بر این اساس، عمل به واجبات الهی و دوری از محرمات را نمود حقیقی تقوا در زندگی بشر بیان کرد و افزود: با در نظر گرفتن این موضوع می‌توانیم از اعمال خود حساب کشیده و به جایگاه حقیقی خود در محضر خداوند پی ببریم.

وی، با بیان اینکه ماه رمضان فرصتی است استثنایی که انسان رابطه خود را با خود اصلاح کند، گفت: در این ماه انسان می تواند خود را به مقام قرب الهی برساند و همچنین آدمی به بندگان خدا فیض برساند.

حجت الاسلام شکوری، ادامه داد: می دانیم که تمامی تعالیم دین در دو نکته بندگی خدا و خدمت به بندگان خدا نهفته است، اظهار کرد: در دعاهای ماه رمضان می خوانیم که انسان تمایل دارد که هر در بندی آزاد و هر کس که زیر فشار ظالمان است رها شود.

وی، در پایان خاطرنشان کرد: در ماه رمضان این فرصت را خدای متعال به بندگان  می دهد که به جامعه ایده آل دست پیدا کنیم که نقطه اوج و عظمت آن شب های  قدر است.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=285190

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه