پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه میاندوآب:

امام جمعه میاندوآب گفت: این انقلاب هایی که در کشور های اطرف دیده می شود همگی آثار و برکات و زحمات امام(ره) است و امروزه باید اندیشه و افکار امام (ره) در مدارس و دانشگاه ها تدریس شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اندیشه های امام(ره) اظهار داشت: اندیشه امام خمینی(ره) اندیشه دفاع از مستضعفان و دفاع از محرومان دنیا بوده است به همین خاطر هرکس در هرکجا به نوعی احساس آزادی و استقلال می کرد حول محور امام و اندیشه های امام حرکت میکردند.

وی افزود: امام در ۲۳ سالگی دستورالعملی را نوشته است تا اینکه ما بتوانیم آینده جامعه را تضمین کنیم و معادلات سیاسی را تغییر دهیم و همچنین بیداری اسلامی را در دنیا پیاده کنیم و این اندیشه امام در ۲۳ سالگی بوده است.

امام جمعه میاندوآب بیان کرد: ما هدف امام خمینی(ره) را در جامعه احساس کردیم و بعد از انقلاب سال ۴۲ به حرکت امام هر روز در همه جای عالم آنانی که از ظلم ناراحت بودند حول محور امام حرکت کردند و حرکت امام باعث شد تا مردم در مقابل ظلم و جور طاغوت ایستادگی کنند و انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند.

وی افزود: این انقلاب هایی که در کشور های اطرف دیده می شود همگی آثار و برکات و زحمات امام(ره) است و امروزه باید اندیشه و افکار امام(ره) در مدارس و دانشگاه ها تدریس شوند.

حجت الاسلام حسن زاده ادامه داد: در شبکه های مجازی و اجتماعی و همچنین در رسانه ملی می توان اندیشه های امام را همان گونه که بیان فرموده اند بیان کنند ولی متاسفانه شاهد کوتاهی در این امر هستیم و آن گونه که باید به این امر توجه نمی شود و دشمن از این موضوعات سو استفاده می کند.

وی افزود: صحیفه ی نور امام کتابی است که تمام نامه ها و سخن رانی های امام(ره) و حتی صحبت هایی که خود امام داشته است همگی در این کتاب گرد آوری شده است.

امام جمعه میاندوآب تصریح کرد: امروزه لازم است در این برهه از زمان اندیشه های امام را تبیین کنند اندیشه هایی همچون اندیشه های مقاومت و ایستادگی که باعث صادرکردن انقلاب اسلامی به سایر کشور ها شده است و باید به این اندیشه ها توجه شود.

وی در پایان در خصوص نقش علما در تبیین اهداف انقلاب و امام خاطرنشان کرد: متاسفانه در خصوص ترویج اندیشه های امام(ره) در حوزه های علمیه کم کاری شده است و آنگونه که باید به این امر توجه نشده است.

وی افزود: اندیشه الهی و سیاسی وهمچنین وصیت نامه حضرت امام(ره) در تمام مقاطع تحصیلی باید به نوعی گنجانده شود اما متاسفانه در این امر کوتاهی شده است

حجت الاسلام حسن زاده اضافه کرد: علما می توانند در حوزه های علمیه در اول طلبگی می توانند اندیشه های سیاسی و الهی حضرت امام(ره) را فرا بگیرند و این اندیشه ها را بصورت کتاب گرد آوری شود و در اختیار حوزه جهت تدریس قرار گیرد تا افراد با اندیشه های امام آشنا شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=284968

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه