پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه سلماس:

امام جمعه سلماس گفت: در شب های قدر درهای احابت دعا و مغفرت بر روی بندگان باز است و در این شب ها دعا ها اجابت می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، در خصوص پر اهمیت دانستن شب های قدر اظهار داشت: ماه رمضان ماه رحمت و ماه مغفرت است وخداوند در این ماه درهای توبه و مغفرت را بر روی بندگان خود کشوده است.

وی افزود: پیامبر می فرماید درماه رمضان از فرصت ها به خوبی استفاده کنید چرا که روزها و شب های این ماه بهترین روزو شب ها هستند و در این ماه تلاوت قرآن از جایگاه خاصی برخوردار بوده و در این روزها تلاوت قرآن بر بندگان روزه دار سفارش شده است.

امام جمعه سلماس تصریح کرد: رمضان ماهی است که قرآن در آن نازل شده برای هدایت بشر و برای راهنمایی وازسوی دیگر خداوند به واسطه نعماتی که در این ماه قرار می‌دهد و فضایی مملو از معنویت را برای تزکیه آسان‌تر مؤمنان فراهم می‌کند.

وی افزود: خداوند می فرماید هر کسى در این ماه من را بخواند او را اجابت مى کنم و هرکس از من بخواهد به او مى دهم و هرکس از من هدایت بخواهد او را هدایت مى کنم و این ماه را رشته اى بین خود و بندگانم قرار دادم که هرکس آن را بگیرد به من مى رسد و شب های قدر در راه است این شب ها بهترین فرصت برای دعا کردن و راز و نیاز با خداوند است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی اضهار داشت: در شب های قدر دعا هایی که وارد است در این شب ها خوانده می شود و همچنین در این شب ها نامه اعمال بندگان خدا امضا می شود و سعی شود در این شب ها غلفت نکنیم و تلاش کنیم اعمال این شب ها را به جا آوریم و از فضایل این شب ها استفاده کافی را ببریم.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم دعا هایمان اجابت شود اول بهتر است بر دیگران دعا شود در روایت ها داریم هر کس بر برادر دینی خود دعا کند فرشتگان الهی نیز بر فرد دعا کننده دعا می کنند.

امام جمعه سلماس در پایان گفت و گو خاطر نشان کرد: حضرت علی (ع) اولین شخصیت جهان خلقت بعد از پیامبر اسلام بوده و در این ماه سالروز شهادت این امام بزرگ است و شرط قبولی دعا ها و گرفتن حاجات در این روز ها محیا است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=284975

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه