پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

رئیس دادگستری میاندوآب:

رئیس دادگستری میاندوآب گفت: باید فرهنگ صلح و سازش را در جامعه گسترش داده و از ظرفیت ریش سفیدان و بزرگان در مناطق روستایی و شهری برای ترویج فرهنگ صلح و سازی در جامعه استفاده کرد.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، حجت الاسلام عادل گل حسینی امروز در جلسه مجمع انجمن حمایت از زندانیان میاندوآب اظهار کرد: انجمن حمایت از زندانیان، نقش حمایتی دارد.

رئیس دادگستری میاندوآب با اشاره به نحوه رفتار با نیازمندان جامعه، افزود: رفتار پیامبر گرامی اسلام(ص) در خصوص نحوه برخورد و رفتار با نیازمندان جامعه بهترین الگو برای این انجمن حمایتی است.

وی با بیان اینکه آمار پرونده های قضایی سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ در میاندوآب نشان از افزایش شش هزار پرونده دارد، گفت: در سال گذشته ۶۱ هزار فقره پرونده خانواده در محاکم قضایی میاندوآب تشکیل شد که متاسفانه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، حدود شش هزار فقره افزایش یافته بود و این نشان می دهد که ۶۱ هزار خانواده درگیر مسائل قضایی هستند.

گل حسینی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ صلح و سازش را در جامعه گسترش دهیم، تصریح کرد: باید با رویکرد حبس زدایی و در راستای کاهش جمعیت زندانیان تلاش کنیم.

رئیس دادگستری میاندوآب اظهار کرد: باید از ظرفیت ریش سفیدان و بزرگان در مناطق روستایی و شهری برای ترویج فرهنگ صلح و سازی در جامعه استفاده کرد تا تبعات اجتماعی اختلافات کم شود.

حجت الاسلام مختار اصلانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میاندوآب هم در این مراسم به گزارش عملکرد یکساله انجمن حمایت از زندانیان میاندوآب اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ انجمن حمایت از زندانیان میاندوآب حدود ۲۷۰ میلیون تومان درآمد داشته است که این میزان در آمد در زمینه های مختلف حمایتی و کارهای فرهنگی هزینه شده است.

   

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=284893

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه