پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

استاد جامعه المصطفی العالمیه:

استاد جامعه المصطفی العالمیه اقامه نماز شب را عامل در امان بودن مسلمین دانست.

به گزارش  اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین مجتهد تبریزی در مراسم بزرگداشت هفتمین روز درگذشت حجت الاسلام حسنی که با حضور طلاب و بانوان در محل حوزه علمیه خواهران الزهرا(س) ارومیه برگزار شد، با اشاره به حفظ آثار و برکات ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: بدون تردید یک ماه روزه‌داری و مبارزه عملی با هوای نفسانی تاثیر عمیقی در روح و روان و سلامت جسمی انسان دارد چراکه آثار آن بر نفس و جان انسان باقی می‌ماند.

وی، در خصوص شان و منزلت قرآن و نکاتی که باید رعایت شود، افزود: ماه رمضان به عنوان ماه نزول قرآن است و تلاوت روزانه حداقل ۵ آیه از مصحف شریف باعث دوری از گناهان و نیز انس بیشتر با معارف الهی می شود به همین دلیل تاکید زیادی بر تلاوت و انس با قرآن در این ماه شده است.

استاد جامعه المصطفی العالمیه، خاطرنشان کرد: به هنگام تلاوت قرآن به چیزی دیگری فکر نکنید و سعی کنید متوجه آیات خوانده‌شده باشید و حق آیارات را رعایت کنید و از روی خط قرآن خوانده شود.

حجت الاسلام مجتهد تبریزی، بیان داشت: بزرگان دینی ماه راه گریز از عذاب الهی را در اقامه نماز شب می دانند، تمام مقامات اعلای دینی با توسل به مناسک الهی و اقامه نماز شب به دست می آید و از این راه است که مومنین از عذاب الهی در امان می مانند.

وی، احترام به علما در جامعه اسلامی را جزو ضروریات دینی برشمرد و گفت: جایگاه روحانیت و علمای دینی باید در میان مردم حفظ شود و این تنها با تقویت علمی و فقیه طلاب امکان پذیر است.

لازم به ذکر است؛ مراسم هفتمین روز درگذشت حجت الاسلام و المسلمین شیخ غلامرضا حسنی نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه فقید ارومیه به همت مدیریت حوزه علمیه خواهران الزهرا(س) و با حضور طلاب و عموم بانوان در محل این حوزه برگزار شد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=284514

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه