پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده خبرگان رهبری:

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: مهمانی خداوند خود یک شرافت و ارزش برای انسان ها بوده است و انسان هایی که این مهمانی را پذیرفته اند از ارزش بالایی برخوردار هستند وهمچنین در این ماه کارهای نیک و خیری را  که انسان ها انجام می دهند ثواب کارهای نیکشان چندین برابر حساب می شود.

حجت الاسلام و المسلمین عسگر دیرباز در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، در خصوص فضایل ماه رمضان اظهار داشت: ماه رمضان در بین ماه های سال از شآن و منزلت بالایی برخورداراست و در این ماه خداوند نغمت های زیادی را در اختیار بنده گان قرار می دهد و در این ماه بندگان مهمان خاص خداوند هستند.

وی، افزود: مهمانی خداوند خود یک شرافت و ارزش برای انسان ها بوده است و انسان هایی که این مهمانی را پذیرفته اند از ارزش بالایی برخوردار هستند وهمچنین در این ماه کارهای نیک و خیری را  که انسان ها انجام می دهند ثواب کارهای نیکشان چندین برابر حساب می شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، گفت: ماه رمضان برای سازندگی و تکامل شخصیت انسان تاثیر زیادی دارد و بخاطر قانونمندی های الهی و اینکه خداوند در این ماه ارزشمندی خاصی قرارداده است.

وی، افزود: در قرآن کریم آمده است که درشب قدر یک شب آن برابراست با هزاران ماه و این ماه فرصتی برای بهره مندی از فضایل ماه رمضان و خودسازی در این ماه است.

دیرباز، ادامه داد: دعا خواندن و رازو نیاز با پروردگارراه های است که خداوند در جلوی پای انسان ها قرار داده است و همه ما وظیفه داریم  از این فرصت ها به خوبی استفاده کنیم.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: یکی از اساسی ترین دستورات دینی در حوزه اخلاق اجتماعی، احسان و نیکوکاری است و ازاین رو آیات فراوانی از قرآن به فضیلت احسان و نیکی به دیگران اشاره شده است.

وی، افزود: وقتی در دین اسلام به ما دستور داده شده است در خانه نسبت به اهل خانه مهربان و مراعات و مدارا بهتری داشته باشیم توصیه شده است و رعایت این موضوعات باعث استحکام و صمصمیت بین اعضای خانواده خواهد شد.

حجت الاسلام دیرباز، بیان کرد: افطاری دادن به دیگران نیز یکی دیگر از سنت‌های مستحبی  می‌باشد و خصوصآ افطاری وغذا دادن به فقرا و نیازمندان است که در اسلام سفارش‌های فراوانی به آن شده است.

وی، ادامه داد: همچنین افطاری دادن موجب به وجود آمدن صله رحم و دوستی و برقراری روابط صمیمانه با خویشاوندان و دوستان می‌گردد و این خود نشانه دیگری از رحمت خداوند متعال در این ماه مبارک است.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=283939

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه