پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مراسم گرامیداشت بسیج عشایر همزمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان در بخش سیلوانا برگزار شد.

به گزارش اروم نیوز به نقل از سیلوانانیوز، مراسم گرامیداشت روز بسیج عشایر در مسجد حضرت محمد رسول الله(ص) راژان با اجرای برنامه های متنوع برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سرهنگ آقایی، فرمانده گردان شهید خرازی ضمن عرض خیرمقدم گویی به حضار، با اشاره به فرمایش حضرت امام(ره) که فرمودند: اگر کسی بخواهد نقش عشایر در پیروزی انقلاب اسلامی را و نقش بسیج عشایر با حضور این مردان را در دوران دفاع جنگ هشت ساله و رشادت های  بسیج را پنهان کند ظلم کرده است، گفت : روز بسیج عشایری را خدمت برادران عزیز تبریک و تهنیت عرض میکنم انشالله که سربازان خوبی برای امام و مولایمان باشیم و برای تامین امنیت منطقه گام‌های مهمی برداریم و به نوبه خودم از زحمات تمامی برادران عزیز و فرماندهان پایگاههای بسیج تقدیر و تشکر دارم که با زحمات شبانه روزی شان ، حفظ امنیت منطقه که وظیفه ای بس بزرگ و مهم است بر عهده آنان می باشد.

گلستانی مسئول سازمان بسیج عشایر آذربایجان غربی نیز ضمن عرض سلام و ادب خدمت حضار و درود به روح شهدای انقلاب اسلامی و سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی، در ادامه گفت: حضرت امام(ره) بسیج را به دست سپاه دادند تا بتواند در خدمت مردم باشد.

وی، افزود: سازمان بسیج باید روز به روز رونق پیدا کند و این نباشد که با حضور در در پایگاه های بسیج فقط برای کسر خدمت باشد ، بلکه باید به گونه ای باشد که جوانان ما مسائل روز دنیا را در پایگاه ها یاد بگیرند و برنامه ریزیهای منسجم و منظم داشته باشند.

مسئول سازمان بسیج عشایری آذربایجان غربی، ادامه داد : در هشت سال جنگ در دوران دفاع مقدس، هیچ کشوری ایران را همراهی نکرد و تنها خودمان ، آن هم با امکانات محدود ولی با همدلی و برادری با ۳۲ کشور  جنگ کردیم بطوریکه از ۳۲ کشور اسیر داشتیم و به شکر خدا توانستیم پیروزی را بدست بگیریم.

وی تاکید کرد: حوزه بسیج، خانه دوم مردم است و اگر مشکلی وجود داشته باشد میتوان آن را ، در حوزه‌ها حل کرد. انشالله سپاه هم در راه سازندگی به مردم کمک و خدمت خواهد کرد و امیدواریم بتوانیم با کارآفرینی در خدمت جوانان باشیم.

ماموستا عزیزیان امام جمعه سیلوانا بیان داشت: اگر دولت در مسائل اقتصادی دست مردم را بگیرد این مردم هیچ ترسی در مقابل آمریکا ندارند و همیشه پشت دولت خواهندایستاد و اگر مسئولین در خدمت مردم باشند می‌توانیم مشکلات را حل کنیم و مردم همیشه با نظام هستند.

سرهنگ نوری معاون هماهنگ کننده لشکر عملیاتی ۳ حمزه سیدالشهدا(ع) نیز در ادامه مراسم گفت: بسیج شجره طیبه و در واقع بسیج مدرسه عشق است و تمام فرماندهان پایگاه های بسیج باید تمام کارهایشان جهادی باشد و تمام وظایفی که انجام میدهیم باید به مردم عشق بورزیم چرا که وظیفه بسیج آزار و اذیت کردن مردم نیست، بلکه وظیفه اش در کنار حوزه های مقاومت، رابطان و سران عشایر این است که بتواند با هماهنگی سازمان بسیج به شیوه درست و ایده آل در تصمیم گیری قضایا و حوادث گام بردارد.

وی ادامه داد: هیچ ماندگاری در اسلحه نیست بلکه ماندگاری فقط کارهای فرهنگی است که نباید از امورات فرهنگی غافل بود و به عده ای اجازه تبلیغ در روستاها را بدهیم چرا که این‌ها فقط وهابیت را تبلیغ می کنند که باید جلوی آنها گرفته شود.

در پایان مراسم، حاضرین سوالات و درخواست هایی را از مسئولان حاضر داشتند و با ضیافت نهار مراسم به پایان رسید.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=283131

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه