پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی:

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: سال گذشته نرخ بیکاری در آذربایجان غربی ۱۴/۳ بود که این میزان نسبت به نرخ بیکاری کشور که ۱۲/۱ بود، ۲/۲ بیشتر است.

به گزارش اروم نیوز، رضا نقی زاده در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به نرخ بیکاری در آذربایجان غربی، اظهار کرد: سال گذشته نرخ بیکاری استان ۱۴/۳ بود که این میزان نسبت به نرخ بیکاری کشور که ۱۲/۱  بود، ۲/۲ بیشتر است.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی افزود: در سطح استان حدود ۱۲۰ هزار نفر بیکار وجود دارد که در حدود ۳۵ هزار نفر از آنها فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.

وی با تاکید بر لزوم تلاش مضاعف برای رفع مشکل بیکاری و اشتغال جوانان، گفت: در این زمینه طرح کارورزی و مهارت آموزی در محیط کار را که از برنامه های دولت است، در دستور کار داریم.

نقی زاده تصریح کرد: طرح کارورزی در راستای تسهیل ورود فارغ التحصیلان دانشگاهی به بنگاه های اقتصادی مطرح شده و در این راستا، فارغ التحصیل به مدت شش ماه در بنگاه اقتصادی کار کرده و تمام حقوق وی که یک سوم حداقل دستمزد است و بیمه توسط دولت پرداخت می شود.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی اظهار کرد: در این طرح پس از شش ماه چنانچه کارگر و کارفرما برای ادامه اشتغال به توافق رسیدند، کل سهم بیمه کارفرما به مدت دو سال توسط دولت پرداخت می شود.

وی با اشاره به طرح مهارت آموزی در محیط کار، افزود: در این طرح نیز مهارت آموزی، کارگرانی که از تحصیلات بازمانده است در تمام مقاطع تحصیلی تسهیل می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=282881

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه