پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

رییس شورای زکات آذربایجان غربی خبر داد:

رئیس شورای زکات آذربایجان غربی گفت: برنامه ای ۵ ساله برای ریشه کنی فقر در روستاها داریم.

به گزارش اروم نیوز به نقل از آراز سسی، حجت الاسلام جابر شوقی صبح امروز در همایش ستاد زکات پلدشت که در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد، با اشاره به کسب رتبه اول آذربایجان غربی در خصوص جمع آوری زکات گفت: آذربایجان غربی برای سومین سال رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داده و این دستاورد با همکاری مردم و کلیه اعضای زکات بدست آمده است.

وی با تاکید بر اینکه زکات جمع آوری شده از مردم طبق قانون و شرع هزینه شده است، تصریح کرد: برنامه ای ۵ ساله طراحی کرده ایم که در آن روستاهایی را مطابق برنامه انتخاب کرده و در آن فعالیت می کنیم، امیدواریم که در پایان برنامه اعلام کنیم که فقیری از لحاظ زکات در آن روستاها نیست.

رییس شورای زکات آذربایجان غربی با اشاره به شورای زکات روستایی اشاره کرده و افزود: شورای زکات روستایی در روستاها راه اندازی شده است که کار جمع آوری و هزینه کرد زکات را در همان روستا انجام می دهند و امیدواریم باقی مانده روستاهای استان هم تا مدت زمان کوتاهی این شورا را تشکیل دهند.

به گفته وی حساب زکات برای روستاها ایجاد شده است و طی چند روز کارت بانکی آن ها تحویل داده می شود.

امام جمعه پلدشت هم در این جلسه با تاکید بر اهمیت زکات گفت: زکات نه تنها از لحاظ شرعی واجب است بلکه خود انسان را پاک کرده و فقر را ریشه کن و منطقه را آباد می کند.

وی تصریح کرد: یکی از شرط های مهم قبولی نماز پرداخت زکات است.

حجت الاسلام وحید طالبی افزود: پلدشت شهرستانی وسیع و دارای پتانسیل فراوان است و اگر بحث زکات به صورت دقیق در منطقه راه اندازی شود هیچ فقیر و نیازمندی باقی نمی ماند.

رییس شورای زکات آذربایجان غربی

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=282916

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه