پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خروج آمریکا از برجام را نمایانگر خباثت مسئولان این کشور در برابر مسلمانان دانست.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه، اظهار داشت: خروج ترامپ و آمریکا از برجام لطف الهی و نمایانگر چهره خبیث آن ها است که نشان دهنده نامردی آمریکا است.

وی، افزود: بر اساس بیانات رهبر انقلاب اعتماد به آمریکا نتیجه‌ای جز پشیمانی ندارد و مسئولان باید این موارد را بیش از پیش مدنظر قرار دهند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، عنوان کرد: تاکیدات رهبری مبنی بر مراقبت مسئولین از اصول نظام اسلامی و کم توجهی مسئولان به این مذمت‌ها همانند دوران امام علی(ع) است و باید این تاکیدات به‌عنوان دستور در راس امورات قرار گیرند.
وی، ادامه داد: سخنان رهبری پیشنهاد نیست بلکه فریضه‌ای برای مدیران ارشد است که با صراحت بیان می‌شود.
حجت الاسلام قریشی، ابراز داشت: اینکه سخنان صریح از سوی رهبری بیان می‌شود باید مورد توجه باشد.
وی، خاطرنشان کرد: البته در سطح استانی هم این‌گونه است. در انتخاب مدیران پس از قطعی شدن به اطلاع ما می‌رسد تا تنها بهانه‌ای برای آینده و هنگام اعتراضات داشته باشند.
وی، در خصوص خباثت انگلیس در برابر مسلمین، اذعان داشت: کشورهای اروپایی تاکنون هیچ اقدامی به نفع مسلمین نداشته اند، حال چرا باید در انتظار همکاری آن‌ها باشیم؟
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، تاکید کرد: هنگامه امتحان مسئولین است و باید ببینیم کاری برای عزت مردم می کنند؟ این امتحان بزرگ مسئولین باید با دقت نطر و مراقبت آن‌ها همراه باشد.
وی، اضافه کرد: باید در برابر خباثت غرب و آمریکا با قدرت ایستاد و بدانیم که کار دنیا در دست ترامپ و همراهانش نیست بلکه “ان تنصروا الله ینصرکم” وعده الهی و حق است.
حجت‌الاسلام قریشی، ایستادگی در برابر غرب و زیاده خواهی ها را خواسته اصلی از مردم و مسئولین دانست و ابراز داشت: در طول تاریخ هم این ثابت شده که خداوند همیشه همراه مسلمانان و ایستادگان در برابر دشمنان است.
وی، گفت: نظام اسلامی و دین اسلام ماندگار است و شرط این ماندگاری ایستادگی در برابر زورگویی معاندان و دشمنان است.
وی، در مورد سخنرانی رهبر انقلاب در جمع معلمان هم بیان داشت: اینکه رهبری اعلام خطر کردند که در برخی موارد سند ۲۰۳۰ اجرا می‌شود، این زنگ خطری است که نباید همانند برجام دچار بی توجهی مسئولین شود و مدیران ارشد در کشور و استان‌ها باید در این خصوص و برخورد با موارد این چنین آماده و پای کار باشند.
حجت الاسلام قریشی، سند تحول آموزش و پرورش را سندی متعالی عنوان کرد و خواستار توجه به آن شد تا ضمن رسیدن به نقطه تعالی این وزارتخانه حساس شاهد نقش آن در رشد فرهنگ کشور نیز باشیم.
امام جمعه ارومیه، با اشاره به مکارم ماه مبارک رمضان، از تمام مسئولین و مردم درخواست کرد تا در برنامه های ویژه این ماه حضور یابند.
وی، عنوان کرد: اینکه در برخی ممالک مسلمان بدون حکومت اسلامی شاهد کاهش قیمت ها در ماه رمضان باشیم ولی در کشور اسلامی خودمان برای افزایش قیمت ها تلاش شود امر نادرست و غیرمبارکی است.
حجت الاسلام قریشی، روزه خواری علنی را عامل ترویج معصیت در ماه رمضان دانست و گفت: برخی متاسفانه حامی اصلی روزه خواری هستند و مجوزهای بی ضابطه برای غذاخوری ها صادر می کنند.
وی، افزود: چپاول در ماه رمضان امر ناپسند است و نباید در این ماه چنین اقدامات نادرستی را شاهد باشیم.
انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=282503

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه