پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: نقطه قوت و آسیب پذیری هر کشور فرهنگ آن کشور است که دشمن از هر طریقی جهت ضربه زدن به آن تلاش می کند.

به گزارش اروم نیوز؛ حجت الاسلام ناصر خدایاری در مراسم تودیع ومعارفه مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی که در سالن همایش های کتابخانه مرکزی استان برگزار شد : نقطه قوت وآسیب پذیری یک کشور را فرهنگ آن کشور عنوان کردو گفت: دشمن از هر حربه فرهنگی جهت ضربه زدن به کشور استفاده می کند.

وی،با بیان اینکه مجموعه دستاورد های فرهنگی یک ملت باید حفظ و ثبت شود، بی شک اساس و وجود هر دینی زیبایی و هنر آن دین است در نتیجه تمامی باورها باید تقویت شده و ازتمامی زمینه های پیشرفت در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی استان باید استفاده بهینه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، فرهنگ هر جامعه را اکسیژن آن جامعه عنوان کرد و افزود: البته فرهنگ هر جامعه ای را می توان موتور محرک آن جامعه خواند و هر گونه کم کاری در این راستا موجب کاهش قدرت حرکت فرهنگیان می شود.

وی، با بیان اینکه امروز نیازمند حضور جدی جوانان در زمینه های فرهنگی هستیم، خاطر نشان کرد: امروز بیش از۴۰ سال است که فرهنگ غنی ایرانی مورد تهاجم دشمن قرار دارد اما انقلاب اسلامی به انقلاب فرهنگی در دنیا شهرت داشته و با تزریق روح فرهنگ در فیژولوژیک اقتصادی سیاسی می تواند موفقیت های قابل توجهی کسب کند.

حجت الاسلام خدایاری، اظهارداشت: هنر کنونی هنر تزیینی شده و هنر در بطن زندگی مردم جاری نیست و باید پکیچ وار به حوزه فرهنگ نگاه کنیم تا مشکلات حل شود.

وی، با تاکید بر اینکه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با همه اقلیت ها و مذاهب استان همراهی خواهد کرد، افزود: امیدداریم با همکاری همگان از هر قشر و مذهبی عدالت فرهنگی در استان را گسترش دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، اظهار داشت: فرهنگ را نباید محدود به تئوری های پیشین موجود کنیم بلکه همه امور باید در خدمت فرهنگ باشند.

وی، خاطرنشان کرد: برای مقابله با شبیخون فرهنگی که مقام معظم رهبری نیز به آن تاکید کردند، باید سپاه و ارتش فرهنگی درست کرد.

گفتی است؛ طی مراسمی امروز از زحمات چندین ساله حجت الاسلام محمد باقر کریمی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد استان تجلیل و حجت الاسلام خدایاری به عنوان مدیرکل جدید این سازمان معرفی شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=282360

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه