اندازه فونت : +
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی:

هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به طغیان رودخانه ها هشدار داد

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: آب گرفتگی معابرعمومی و طغیان رود خانه ها و سیلابی شدن مسیرها دور از انتظار نیست و همچنین از بعد از ظهرامروزمیزان بارندگی ها شدت پیدا خواهد کرد.

مهدی صابری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به پیش بینی وضعیت هوا در ۲۴ ساعت گدشته، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه حداقل ۱۱ درجه بالای صفر و حداکثر ۲۳ درجه بالای صفر گزارش شده است.

وی، در خصوص گرمترین و سردترین شهرآذربایجان غربی، افزود: پلدشت با دمای ۲۸ درجه بالای صفر گرمترین شهر و همچنین تکاب با دمای ۷ درجه زیر صفر سرد ترین شهراستان پیش بینی شده است.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی، گفت: ازشب گذشته سامانه بارسی در آذربایجان غربی فعال شده است و طبق اطلاعیه ها همچنان این سامانه با شدت در استان ادامه خواهد داشت و انتظار می رود اغلب نقاط استان شاهد بارندگی به صورت رگبار و رعد و برق و بارش باران خواهیم بود.

وی، افزود: احتمال آب گرفتگی معابرعمومی و طغیان رود خانه ها و سیلابی شدن مسیرها دور از انتظار نیست و همچنین از بعد از ظهرامروزمیزان بارندگی ها شدت پیدا خواهد کرد.

صابری، بیان کرد: از فردا از شدت بارندگی ها کاسته می شود ولی همچنان به صورت پراکنده تا آخر هفته شاهد بارندگی های پراکنده در سطح استان خواهیم بود.

وی، خاطرنشان کرد: بیشترین بارندگی در شهرستان سردشت به میزان ۱۶ میلی متر و ارومیه نیز به میزان ۵ میلی متر بارندگی گزارش شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=282141

مطالب مرتبط