پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مقابل ساختمان سلف مرکزی دانشگاه ارومیه؛

دانشجویان دانشگاه ارومیه ظهر امروز در اعتراض به کیفیت نامطلوب خدمات آموزشی و رفاهی با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعارهای «دانشگاه پولی نمی‎خواهیم» مقابل ساختمان سلف مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

به گزارش اروم نیوز به نقل از نسل برهان، جمعی از دانشجویان دانشگاه ارومیه امروز به دلیل کیفیت نامطلوب خدمات آموزشی و رفاهی مقابل ساختمان سلف مرکزی این دانشگاه اعتراض کردند.‎

 دانشجویان دانشگاه ارومیه که بر اساس تصمیم‌های جدید مسئولان دانشگاه ملزم به پرداخت شهریه و جریمه‌های سنگین شده اند و نیز قرار بر این است که در ترم آتی خدمات رفاهی آن‌ها محدود شود، با تجمع رو به روی سلف مرکزی دانشگاه اعتراض خودشان را به این مسئله ابراز کردند.
البته این اولین اعتراض آن‌ها نیست و دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه پیش از این و قبل از آغاز سال  جدید نیز با اعتراض حضوری در مقابل دفتر ریاست دانشگاه با خطاب به معاون امور مالی دانشگاه از آنچه که بی عدالتی در حق دانشجویان عنوان می‌کنند، گلایه کرده اند.
یکی از دانشجویان معترض دانشگاه ارومیه در گفتگو با خبرنگار گروه صنفی و آموزشی نسل برهان ، با اشاره به علت تجمع دانشجویان این دانشگاه گفت: ، کیفیت نامطلوب غذا و پولی شدن امکانات ورزشی، تفریحی، پولی کردن دستگاه های پژوهشی در دانشکده ها، نبود اینترنت خوب در دانشگاه، نبود کیفیت خوب آب دانشگاه و بسیاری مشکلات دیگر از دلایل اعتراض ماست و مسئولان به هیچ عنوان حاضر نیستند آن را حل کنند.

این فعال دانشجویی بیان کرد: اینترنت دانشگاه مشکل دارد و وضعیت دسترسی به دیتابیس‌های علمی مناسب نیست.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: ما آمده‎‏ایم اینجا تا از شأن و حقوق دانشجو دفاع کنیم و تا احقاق حقوق دانشجو اینجا خواهیم ماند.

گفتنی است، برخی از دانشجویان معترض با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعارهای «نه به پولی سازی دانشگاه»، «دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد» و «دانشجو گوسفند نیست، آب اینجا سالم نیست» اعتراض خود را به این موضوع نشان دادند.همچنین در این تجمع شعارهایی همچون «تدبیر این دانشگاه علم است یا تجارت»، «مسئول بی‎کفایت نمی‎خوایم، نمی‎خوایم» شنیده می‎شد.

در روزهای آینده پایگاه خبری نسل برهان بعنوان رسانه بیدار دانشگاه این اعتراض دانشجویان را از مسئولین ذی الربط محترم دانشگاه ارومیه پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=282181

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه