پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی خبر داد

مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی گفت: سال گذشته یک هزار و ۲۰۴ مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی و بازار عرضه و توزیع آذربایجان غربی انجام شد.

منصور جلایر در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه در سال گذشته یک هزار و ۲۰۴ مورد نمونه برداری توسط اداره کل استاندارد آذربایجان غربی صورت گرفت، اظهار داشت: از این تعداد نمونه ها ۵۷۳ نمونه مربوط به واحدهای تولیدی و ۶۳۴ نمونه هم مربوط به بازار عرضه و توزیع بوده است.

وی، با اشاره به اینکه در سال ۹۶ همچنین ۲۶ هزار و ۶۹۴ مورد نمونه برداری توسط شرکت های تائید صلاحیت و گمرک انجام شد، عنوان کرد: ۲ هزار و ۵۲ مورد از نمونه ها از واحدهای تولیدی بوده و ۹۵۰ مورد از نمونه ها هم مربوط به کالاهای صادراتی و ۲۳ هزار و ۶۹۲ مورد هم مربوط به کالاهای وارداتی بوده است.

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی، با بیان اینکه در سال گذشته از ۴۴۲ نمونه مورد آزمون قرار گرفته در آزمایشگاه های همکار از واحدهای تولیدی ۳۲۳ مورد نتیجه قبولی دریافت کردند، ابراز داشت: همچنین ۱۱۹ مورد از نمونه ها نیز نتیجه رد را گرفتند.

وی، با بیان اینکه در ۱۲ ماه سال گذشته ۹۹ مورد نمونه از بازار توزیع و عرضه توسط آزمایشگاه های اداره کل استاندارد استان صورت گرفت، تصریح کرد: از این نمونه های مورد آزمون ۵۷ مورد نتیجه قبولی و ۴۲ مورد هم نتیجه رد گرفتند.

جلایر، با اشاره به اینکه ۱۴۳ نمونه مورد آزمون در آزمایشگاه های اداره کل استاندارد استان از کالاهای صادراتی تحت پوشش استاندارد اجباری نتیجه قبولی و ۳۴ مورد هم نتیجه رد گرفتند، یادآور شد: از ۷۲ نمونه مورد آزمون از کالاهای وارداتی تحت پوشش استاندارد اجباری و مصوب هیئت وزیران ۷۱ مورد قبول و یک مورد هم رد شدند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=282195

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه