پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر ضرورت برخورد قاطع شورای نظارت آموزش و پرورش با موسسات آموزشی غیرمجاز تاکید کرد.

به گزارش اروم نیوز، سیدحمایت میرزاده، درباره وضعیت فعالیت آموزشگاه‌های غیرمجاز در کشور، گفت: تدریس کتاب‌های آموزشی و برگزاری کلاس‌های آمادگی از ابتدایی تا کنکور در مدارس از مصادیق بارز تخلف آموزش و پرورش است؛ ضمن آنکه آموزشگاه‌هایی نیز که بدون مجوز این وزارتخانه فعالیت می‌کنند، غیرقانونی شناخته می‌شوند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای نظارت بر مدارس غیردولتی و مراکز آموزش غیردولتی در آموزش و پرورش با توجه به شرح وظایف خود می‌توانند بر قانونی بودن یا نبودن این گونه موسسات نظارت جامع داشته باشند.

میرزاده  افزود: آموزشگاه‌های بدون مجوز باید از مدار آموزش حذف شوند؛ اگر کار و عملکرد موسسات آموزشی غیرمجاز بدون اشکال است چرا در راستای اخذ مجوز اقدام نمی‌کنند و این در حالی است که امکان دارد موسسات آموزشی غیرمجاز افرادی را برای کسوت آموزش برگزینند که صلاحیت علمی ندارند یا از نظر مالی دارای تخلفاتی هستند.

وی ادامه داد: به نفع خانواده‌ها نیست که  فرزندان خود را در  موسسات آموزشی غیرمجاز ثبت‌نام کنند زیرا  صلاحیت مربی نه تنها در این نوع  از موسسات مشخص نیست بلکه  از  نظر مالی نیز حساب و کتاب این نوع از  موسسات مشخص نیست.

نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: شورای نظارت آموزش و پرورش باید با موسسات آموزشی غیرمجاز برخورد قاطع کند و از همین رو برخی از موسسات آدرس مشخص و شماره تلفن ثابت نیز ندارند و صرفا تلفن همراه را درج می‌کنند؛ بنابراین با این شرایط مشخص است که عملکرد این نوع موسسات دارای تخلف است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پروش مجوز آموزشگاه‌های علمی و آزاد را صادر می‌کند، یادآورشد: مسئولیت مجوز آموزش‌های مهارتی با سازمان فنی وحرفه‌ای است.

* منبع: خانه ملت

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=282033

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه