پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

استاندار آذربایجان غربی در اختتامیه سومین جشنواره بومی محلی سیلوانا:

استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه زیر ساخت های مناطق مرزی از اولویت های برنامه های دولت می باشد و برنامه ریزی های مناسب برای توسعه اقتصاد، گردشگری و پیشرفت مناطق بکر گردشگری مانند سیلوانا در حال اجرا می باشد.

به گزارش اروم نیوز، محمدمهدی شهریاری در اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی، ورزشی، روستایی و بومی محلی بخش سیلوانا اظهار داشت: توسعه زیر ساخت های مناطق مرزی از اولویت های برنامه های دولت می باشد و برنامه ریزی های مناسب برای توسعه اقتصاد، گردشگری و پیشرفت مناطق بکر گردشگری مانند سیلوانا در حال اجرا می باشد.

️و،ی افزود: منطقه سیلوانا یکی از مهمترین و بهترین مناطق ایران برای بحث گردشگری و امکانات خدادادی است که به مردم منطقه اعطا شده و باعث شده به عنوان یکی از مناطق مهم گردشگری ایران مطرح باشد ولی تاکنون امکانات، زیرساخت‌ها و تاسیسات خاصی در منطقه سرمایه گذاری نشده است که امیدواریم با همت و تلاش ما و مسئولین استان انشالله برنامه ریزی های بسیار خوبی برای بحث گردشگری و ساخت امکاناتی که در بخش سیلوانا نیاز هست انجام دهیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه سیلوانا به عنوان مناطقی مطرح است که جزء مناطق ۲۰ گانه دنیا از لحاظ داشتن اکسیژن است ولی به خوبی شناسایی نشده و حتی در ایران هم به خوبی شناسایی نشده است امیدواریم که بتوانیم برنامه ریزی‌هایی داشته باشیم برای اینکه به خوبی بخش سیلوانا را معرفی کنیم تا سرمایه‌ها به این بخش سرازیر شود.

استاندار آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی مدتی که من اینجا بودم در رابطه با مسائل مختلف درخواست‌هایی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف سیلوانا، در زمینه بهداشتی و گردشگری شده که قطعا می‌تواند نسبت به رشد و توسعه این بخش تاثیرات بسیار خوبی داشته باشد امکاناتی مثل پیست اسکی و پیست موتور سواری، اسب سواری، تنیس، ساخت هتل و تاسیسات دیگر که در دست اجرا است می‌تواند باعث پیشرفت منطقه شود.

وی، افزود: این جشنواره می‌تواند امکان خوبی باشد برای معرفی بخش سیلوانا ولی متأسفانه امکانات خوبی ندارد که انشالله امیدوارم با برنامه‌ریزی‌های که خواهیم کرد برای سال آینده یک منطقه بسیار مناسبی در نظر گرفته شود.

شهریاری اضافه کرد: پیشنهاد میدهم برای اینکه ما بتوانیم سیلوانا و آذربایجان غربی را بهتر معرفی کنیم باید این جشنواره را به صورت کشوری در بیاوریم یعنی همه اقوام در این فصل در این جشنواره شرکت کنند با گروههای خاصی مثل موسیقی و گروه‌های فرهنگی که انشالله سازمان اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و اداره کل ارشاد برای سال آینده برنامه‌ریزی خوبی داشته باشند با همکاری بخشدار محترم و فرماندار محترم تا این برنامه را در سال آینده به صورت کشوری در این منطقه داشته باشیم.

وی، خاطرنشان کرد: به فرماندار محترم دستور دادم که روستاهایی که بالای ۲۵۰۰ نفر و با توجه به مرزی بودن این جا که می تواند شهرداری داشته باشند حتما امورات مربوطه را انجام بدهند که ما در اداره کل تقسیمات کشوری وزارت کشور حتماً نسبت به ایجاد شهرداری در روستاهای بالای ۲۵۰۰ نفر مثل راژان و دیزج که بالای ۴۰۰۰ نفر هستند بتوانیم اقدامات اولیه را برای بحث تأسیس شهرداری در این روستاها داشته باشیم.

استاندار آذربایجان غربی، ادامه داد: این بخش خوشبختانه امکانات خوبی دارد اما متأسفانه اقدام به نابودی و تخریب منابع طبیعی آن به صورت گسترده انجام شده است که ما را به اهداف بحث گردشگری نمی‌رساند و مستلزم این است که مردم عزیز مشارکت و همکاری لازم را با ادارات دولتی داشته باشند تا از تخریب منابع طبیعی جلوگیری شود.

وی، در پایان سخنان خود تاکید کرد: در بحث جاده‌های بخش سیلوانا در گفتگو با نایب رئیس محترم مجلس و مدیران کل استانی قرار شد در اولین فرصت پیمانکار مربوطه مشخص شود تا هم ساخت جاده و هم روکش مناسب و آسفالت سازی آن اقدامات لازم انجام گیرد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=281775

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه