پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه میاندوآب:

آینده بشریت دراختیار با سوادان و افراد کاردان بوده به همین دلیل وظیفه معلمین این است که بندگان صالح و انسان های دانا تربیت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حمید حسن زاده  در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز ، با اشاره به منویات امام خمینی (ره) اظهار داشت: رسالتی که معلمان دارند همان رسالت انبیا است درواقع میتوان معلمی شغل انبیا است و در قرآن نیز به سراحت به این موضوع اشاره شده است.

وی، افزود: خداوند پیامبران را برای تزکیه و تعلیم به این دنیا فرستاده است و بعد از پیامبر نیزاین امر به عهده امامان واگذار شدوبعد از آنان نیز بر دوش معلمان وعالمان نهاده شده است که تزکیه و تعلیم جامعه برعهده دارند.

امام جمعه میاندوآب، بیان کرد: رسالت آموزش و پرورش این است که به پرورش بیشتر از آموزش اهمیت قائل شود و اگرعلم در کناردانایی و تربیت نباشد علم به دست نااهلان خواهد افتاد.

وی، ادامه داد: رسالت معلمان در زمان فعلی همان رسالت انبیای الهی است و وظیفه آموزش و پرورش این است که این زمینه را برای پیشی گرفتن پرورش از آموزش فراهم کند.

حجت الاسلام حسن زاده، تصریح کرد: در حال حاضر در جامعه امروزی شغل معلمی به آن اندازه که باید توجه شود نمی شود و ارزش و جایگاه معلمان آن گونه که شایسته است بها داده نمی شود.

وی، ادامه داد: از دولت تقاضا می شود که جایگاه مالی معلمین را بهبود بخشند تا وضعیت معلمین نسبت به گذشته بهتر شود.

امام جمعه میاندوآب، بیان کرد: وظایف فعلی معلم این است که  دانش آموزان جامعه را به خوبی تربیت کنند ومطابق پیشرفت و به روز شدن علم نسبت به آموزش دانش آموزان بپردازد.

وی، افزود: آینده بشریت دراختیار با سوادان و افراد کاردان بوده به این خاطر وظیفه معلمین این است که بندگان صالح و انسان های دانا تربیت کنند و به دانش آموزان درست تفکر کردن را بیاموزند تا دانش آموزان مسائل اجتماعی، اقتصادی و مشکلات آن را به خوبی درک کنند و بتوانند آن مسائل را به خوبی تحلیل کنند.

حجت الاسلام حسن زاده، خاطر نشان کرد: معلمان می توانند بهترین روش ها را برای آموزش انتخاب کنند تا بتوانند افراد جامعه را به درجات بالاعلمی برسانند تا کشوررا به سوی رشد و بالندگی هدایت کنند.

وی، افزود: آن جامعه ای که می تواند در مقابل سایر جامعه ها مقابله کند که افراد آن جامعه تحصیل کرده و با سوادی باشد .

انتهای پیام/

 

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=281398

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه