اندازه فونت : +
رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی:

نازلوی ارومیه رکورد بارندگی کشور را زد

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بیشترین بارندگی مربوط به نازلوی ارومیه با ۳۸ میلی متر بارندگی گزارش شده است.

مهدی صابری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به پیش بینی وضعیت هوای آذربایجان غربی اظهار داشت: سامانه بارشی از عصر روز گذشته در استان فعال بوده و بیشترین بارندگی مربوط به نازلوی ارومیه  با ۳۸ میلی متر بارندگی گزارش شده است.

وی، افزود: نازلوی ارومیه بیشترین بارندگی کل کشور را به خود اختصاص داده است ونیز میزان بارندگی ارومیه به میزان ۳۴ میلی متر گزارش شده است.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی، در خصوص وضعیت دمای ارومیه، تصریح کرد: دمای ارومیه مرکز استان در ۲۴ ساعت گذشته حداقل مثبت ۲ وحداکثر ۲۱ درجه بالای صفر گزارش شده است .

صابری، بیان کرد: گرم‌ترین شهر میاندوآب با دمای ۲۲ درجه بالای صفر و سردترین شهر چالدران با دمای ۱ درجه زیرصفرگزارش‌شده است.

وی، افزود: انتظار می رود طبق نقشه های هوا شناسی امروز و فردا این سامانه در استان فعالیت خواهد داشت و این بارندگی ها همراه با رعد و برق و بارش تگرگ وگاهآ با وزش باد خواهد بود.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی، خاطر نشان کرد: با گذشت زمان از شدت بارندگی ها کاسته می شود و از آخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی از آذربایجان غربی خارج خواهد شد و پیش بینی می شود دمای هوای استان ۲ تا ۴ درجه کاهش دما داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=280970